Wpis z mikrobloga

Joł,
Około dwa lata mam Xboxa Series X - od długiego czasu konsola dosłownie wyła kiedy tylko włączyłem FH5, Fortnite czy GTA Online, a od dwóch dni pojawiał mi się komunikat po dłuższym graniu, że konsola się przegrzewa podczas gry.

Wziąłem więc rozebrałem konsole (nie do końca na części tylko byle wydmuchać radiator, wentylator i ogólnie pozbyć się kurzu) i złożyłem ją z powrotem.
Podłączyłem, włączyłem FH5 i było słychać, że wentylator pracuje na wolnych obrotach (w ogóle nie było słychać nie zbliżając się do konsoli).
Po 30 minutach gry (bo już mi się nie chciało xd) wentylator nadal pracował na tych wolnych obrotach.
Problem jest taki, że nie pamiętam jak konsola działała jako fabrycznie nowa, a pamiętam jedynie te wycie konsoli z ostatniego czasu i nie wiem czy coś zepsułem, że wentylator nie może pracować na wyższych obrotach czy po prostu ma być tak cicho ( ͡º ͜ʖ͡º)
Dodam też, że po tych 30 minutach nie pojawił się komunikat że konsola się przegrzewa.

#xbox #xboxseriesx #konsole
  • 11
@mamniciwszystko : Ja mam swoją od premiery i muszę przyłożyć do niej ucho żeby się upewnić, że jest włączona (mam wyłączoną diodę na włączniku) mimo tego, że widać w środku już trochę kurzu
@McAbra zamyka się gra do ekranu głównego i pojawia się najzwyklejszy komunikat, z napisem coś w stylu "nie dopuszczaj do przegrzania konsoli" oraz jakieś wskazówki jak właśnie nie dopuszczać do przegrzania.
Grę możesz od razu odpalić jak zamkniesz komunikat i grać dalej ale ja nie ryzykowałem ( ͡º ͜ʖ͡º)