Wpis z mikrobloga

#olx #oszukujo Przeczytajcie, baba zglosila roszczenie z pakietu, telefonicznie ta baba co zglosila problem do olx, mowi ze nawet nie otwarla czy cos ale juz OLX nie powiadomila o co chodzi. Mozna odebrac swoj przedmiot (albo co oszust zechce zwrocic, np kamien) ale trzeba za to zaplacic. OLX - nic drogiego juz nie sprzedaje choc wysylki OLX bardzo ulatwiaja sprzedaz, sa tanie, same plusy poza tym ze roszczenia rozpatruje jakis pokemon student, rzuca pewnie kostka albo ciagnie zapalki komu tym razem uwierzy. OLX nie ma prawa trzymac twojej kasy i bawic sie w sad, rzeczoznawce w jednym. Do tego w kazdym procesie sadowym masz dostep do zebranych akt i dowodow ale nie w przypadku OLX. Tu o wszystkim decyduje student, pracownik OLX group.
Skad komentarz? Pod reklama "apki olx" na FB. Apki ubogiej w funkcje, na oko scrapper WWW, apki wolnej. Na reklamy tego maja kase, ba nawet reklamuja jakies bzdury jak "strefa testow OLX" ale juz na porzadne oprogramownie nie ma kasy.
marsjanin2012 - #olx #oszukujo Przeczytajcie, baba zglosila roszczenie z pakietu, tel...

źródło: olx_wysylki_uwaga

Pobierz
  • 14
  • Odpowiedz
@marcin-kowaIewski: tu zalezy na kogo sie trafi, sprzedalem raz sprzet a wlasnie taki zjeb z silowni odebral, pozniej chyba nie umial uzywac i mi wysylal SMS ze mu sprzedalem uszkodzone "i wiem gdzie mieszkasz". A na 99,99% bylo sprawne. To juz nie wina OLX ale roznie bywa ale to byl przypadek 1/100. 99% ludzi jest normalna co odbiera. No za czasow covidowego trzymania spoleczenstwa za morde ktos przyjechal i pryskal sprzet
  • Odpowiedz
@marsjanin2012: No ale o co ci chodzi? Chcesz powiedzieć, że jak coś sprzedajesz, to kasa bezwzględnie powinna iść od razu do ciebie? Jak tak chcesz, to przecież możesz ugadać się z kupującym o przedpłatę czy wysyłkę za pobraniem. Gdyby coś takiego było od razu w przesyłce olx, to miałbyś masę cegieł w paczkach i musiałbyś się z tym tematem wozić sam po policji. W drugą stronę - masa wyłudzeń. Nie ma
  • Odpowiedz
@Ranmus: OLX bawi sie w sąd a nie ma do tego prawa, o to chodzi. Czytales ze sobie babka roszczenie "klinela" a nawet paczki nie otwarla, nie odwoluje itd? Ryzyko po stronie kupujacego jak to zawsze bylo. A #!$%@? z OLX biora kase za pakiet ochronnny to niech z tego funduszu wg wlasnego widzi mi sie rozdaja kase jak tak chca. A tutaj zakladnikiem jest kasa sprzedajacego a pakiet ochronny idzie
  • Odpowiedz
@marsjanin2012:

OLX bawi sie w sąd a nie ma do tego prawa, o to chodzi.


Ale niby jak bawi się w sąd? Kupujący zgłosił zastrzeżenia co do kupowanego przedmiotu w ramach ochrony OLX. Jest klasyczne słowo przeciwko słowu. Wtedy OLX oczekuje dowodów domyślnie biorąc pierw rację kupującego. Jak ktoś nie chce, żeby OLX się bawiło w sędziego, to niech nie sprzedaje rzeczy w ramach przesyłki OLX. Włączenie przesyłki OLX nie jest
  • Odpowiedz
domyślnie biorąc pierw rację kupującego


@Ranmus: no panie jak mam dyskutowac, czy sad domyslnie bierze racje kogos? Racja w tym przypadku to oskarzenie a nie domniemanie niewinnosci plus nie masz dostepu do akt w przypadku bycia kupujacym. Za plecami jakis smiec studencik podejmuje decyzje warta np 2000zl bo juz na mikro tydzien temu i rok temu ktos to opisywal. Wyslal fona a typ mowi ze potrzaskany ekran, jak mu dasz 400zl
  • Odpowiedz
@marsjanin2012: Opisujesz problem od strony sprzedającego. A co byś zrobił w sytuacji, gdy kupujący dostał cegłę albo popsuty produkt, a sprzedający zarzeka się że wysłał sprawny? Co w takiej sytuacji ma zrobić OLX? Wypłacić z automatu pieniądze kupującemu? No niby tak, ale to jaki będzie potem problem z zakładaniem kont na słupy i umawiamy się razem, że ja Ci sprzedaję telewizor OLED za 7000 zł. Wysyłam do ciebie produkt na dane
  • Odpowiedz
  • 0
@Ranmus nie robić nic albo odsyłać na policję tak jak kiedyś to robiło Allegro i z ze zgłoszeniem przestępstwa niech sobie podejmą decyzję i z własnych środków na przykład z tego pakietu, ja to nazywam haraczem, niech wypłacają. Ten pakiet miał im napędzić klientów ja to rozumiem okej tylko rozwiązane to jest niekorzystnie i niesprawiedliwie. Złotego środka nie ma ale uważam że szantażowanie sprzedającego to już jest przesada gdy nie ma prawomocnego
  • Odpowiedz
@marsjanin2012: W sumie może i ma to sens. Puszczać transakcje jak leci, w sensie nie ingerować w umowę kupna-sprzedaży stron skoro jest się tylko pośrednikiem, a wszelkie machloje niech ogarnia policja. Poniekąd mnie przekonałeś. Na pewno w jedną stronę wały by były mocno zredukowane (wyłudzenia ze strony kupującego), a zostałyby głównie te klasyczne w postaci oszustwa ze strony sprzedającego.
  • Odpowiedz
  • 0
@marcin-kowaIewski w pracy miałem taką koleżankę i ona rok przed covidem już chodziła w masce ale wtedy była reklamowana jaka antysmogowa. Chyba była też lewicowa. Taka maska tak utrudnia oddychanie w dodatku to jest całe wilgotne idź pan.... A pamiętacie polskie szwalnie oraz polski wynalazek jakaś maseczka która się sama regeneruje i zabija też wirusy nie tylko filtruje. Ciekawe ile wzięli z dotacji rządowych bo nie sądzę żeby stracili kasę własną.
  • Odpowiedz