Wpis z mikrobloga

#budownictwo #druk3d #majsterkowanie
Dziwne tagi, ale każdy się łapie.
Zamierzam dokupić sobie drukarkę 3d SLA jak wiadomo żywica toksyczna, żona na pewno już mi nie pozwoli trzymać tego w domu, już mruczy na drukarkę FDM, mimo że mam na nią obudowę (pewnie jej też się będę musiał pozbyć do garażu ( ͡° ʖ̯ ͡°)).
No i tutaj pytanie będę chciał zbudować jakąś "obudowę" do tej drukarki raz, żeby ograniczyć dostawanie się światła dziennego do drukarki, dwa i najważniejsze utrzymać w miarę stałą temp. w zimę to będzie ciężkie utrzymać 25-30 stopni (może z małą farelką).

Z jakiego materiały polecalibyście skleić takie sześcian o wymiarach około 45x30x30 cm, żeby utrzymywał temp. chociaż trochę. Szafkę meblową starą ? Kupić matę 5 cm styropianowa z folią jak do podłogówki ? czy może po prostu styropian z 10 cm skleić i do środka drukarka ? Jaki materiał byście polecili ?
  • 8
@SilentJustice jak chcesz dobrej izolacji to wziąłbym pod uwagę płyty xps (styrodur) - twardsze i wytrzymalsze od zwykłego styropianu, nie boją się tez wilgoci i często są sprzedawane na sztuki, a nie na paczki. Znajdziesz je w każdym markecie budowlanym. Nie wiem tylko jak z wytrzymałością tak typu materiału na opary żywic, trzeba by to sprawdzić.
żona na pewno już mi nie pozwoli trzymać tego w domu, już mruczy na drukarkę FDM, mimo że mam na nią obudowę (pewnie jej też się będę musiał pozbyć do garażu


@SilentJustice: Ale trzymać żonę w garażu na stałe - czy to nie jest jednak zbyt ostro?

A co do szafki - szafka serwerowa, poszukaj lodówki na "freerecycling" albo " śmieciarka jedzie" w swojej okolicy na FB, za darmo może dostaniesz,