Wpis z mikrobloga

Wojsko polskie jest aktualnie najbardziej zdemoralizowaną armią w Europie. Brak kadry dydaktycznej, brak kompetencji na wszystkich stanowiskach, pośpieszne awanse, brak ludzi, brak ćwiczeń, beton, problemy ze środkami psychoaktywnymi, demoralizacja nowych żołnierzy, feminizacja armii, brak reform, jedyną motywacją dla większości nowych "żołnierzy" jest 5 koła na rękę.

O postawach patriotycznych, esprit de corpse, przygotowaniu psychicznym i fizycznym żołnierzy nie ma co wspominać, gdyż takie coś nie istnieje.

Mimo to niektóre wyk0pki wciąż żyją w alternatywnej rzeczywistości i mówią o świetnie wyszkolonej, gotowej na najcięższe boje armii, która może przeciwstawić się ruskom XD. Nasza armia aktualnie posiada zdolności między bandami somalijskich watażków, a mobików z Ługańska.

Hołownia odgraża się, że wgnieciemy Putina w ziemie, a w ciągu 2-3 tygodni ginie 4 żołnierzy podczas ćwiczeń.

Śmiech na sali.

#wojna #ukraina #rosja #polska #wojskopolskie #demoralizacja #upadekobyczajow
  • 11
@B3diSoprano: Każdy kto był na dobrowolnej, lub zna kogoś kto był a także ma rodzine w wojsku przyzna Ci racje. No ale to niedobra jest o tym mówić, bo zaraz nazywa się ludzi onucami. W naszym wojsku od czasów PRL nic się nie zmieniło. Byle jak, na #!$%@?, jako tako i jakoś to będzie. Brat po dobrowolnej po przysiędze w ciągu pół roku miał 3 wymarsze i dwie strzelnice. Tyle zrobili
@AusserKontrolle: w intencji ruskich onuc powinno być w tej sytuacji budowanie narracji o silnej polskiej armii, jeśli ona taka nie jest. Uśpienie czujności, nadmierne, nieuzasadnione poczucie bezpieczeństwa, pomagają wrogowi. Jeśli faktycznie w WP jest źle, to trzeba to natychmiast zmienić. A ciężko o to bez nagłośnienia, bo wojsko samo z siebie się nie oczyści.
Jeśli faktycznie w WP jest źle, to trzeba to natychmiast zmienić. A ciężko o to bez nagłośnienia, bo wojsko samo z sobie się nie oczyści.


@Kopytnik_1: Generał Kukuła ma fajne pomysły. Chcą wprowadzić testy kompetencji jakie są np. w USA/Finlandii/Szwecji by faktycznie przydzielać ludzi do jednostek według ich predyspozycji a nie znajomości ale niestety - to w Polsce się nie uda. U nas w marszu trzeba by #!$%@?ć 3/4 betonowych pułkowników
@AusserKontrolle: Jednym z głównych powodów całkowitej demoralizacji wojska jest niesamowicie nieefektywny system edukacji. AWL po czystkach z 2018 roku posiada w kadrze dydaktycznej praktycznie samych doktorów-teoretyków, którzy nigdy nie byli w jednostce liniowej i nie mają żadnego pojęcia czym jest wojsko. Program nauczania również do zmiany. Brak skoszarowania i "klimat" cywilnych studiów również źle wpływa na potencjalnych oficerów. Nie ma dyscypliny, poczucia obowiązku, patriotyzmu.

Ryba psuje się od głowy, jeżeli oficer
@B3diSoprano mnie najbardziej #!$%@? w debacie publicznej operowanie liczbami że niby 300k ludzi czy 250k powinniśmy mieć i to jest sporo i to nas zaspokoi, a #!$%@? to głównie ludzie którzy o woja się nie otarli nawet.
Prawda jest taka że na nawet regularne wojsko ma problem z zaopatrzeniem, ludzie na przygotowawczej #!$%@? w czapkach blaszkach i bechatce xd
Brak jakiejkolwiek koncepcji konkretnej na rozwoj woja, nie wiem szczerze czym my się
@B3diSoprano Żeby nie było ze #!$%@? głupoty - mam znajomych w woju, sam byłem na przygotowawczej za czasów PISu, za czasów rządu PiSu był rozkaz żeby każdego na przygotowawczej przepuszczać, mój znajomy teraz to mi mówił że jego dowódcy na przygotowawczej dostali rozkaz żeby #!$%@?...
Kolejna sprawa to konflikt chociażby między wojem zawodowym a wotem. Czemu? Bo WOT #!$%@?ł cały najnowszy sprzet z magazynów który był przeznaczony dla zawodowego woja i zawodowy