Wpis z mikrobloga

Mirki jakie podejście do zasłon blackout i dużych nasłonecznionych okien + klimatyzacja będzie najlepsze?
Zasłaniać ciemnymi zasłonami okna, wtedy ciepło zbiera się potwornie między oknem, a zaslonami. Więc nie wiem czy jest jakaś różnica w lato jakby okna były normalnie odsłonięte vs chłodzenie klimatyzacja split (chyba tyle samo energii wpadnie przez odsłonięte okna bez zasłon, co zaabsorbuja ciemne zasłony i oddadzą i tak na pokój? (picrel)

Myślałem o folii przeciwsłonecznej z internetu na szyby, ale chyba tak samo sprawdzi się zwykły koc ratunkowy/termiczny nrc do odbicia promieni? (choć pewnie głupio będzie wyglądało z zewnątrz jak się przyklei na szyby)

#kiciochpyta #klimatyzacja #lato #budujzwykopem #dom #mieszkanie
obywatel_gov - Mirki jakie podejście do zasłon blackout i dużych nasłonecznionych oki...

źródło: IMG_20240326_114105

Pobierz
  • 4
@obywatel_gov: We Włoszech mają rolety lub żaluzje na zewnątrz montowane specjalne dzięki czemu światło nie nagrzewa pomieszczenia w środku a jedynie rolety na zewnątrz.

Jakbyś się zdecydował na rolety do domu jednak to lepiej brać te podklejane gumą bo nawet całe czarne przepuszczają światło nawet jak tego wizualnie nie widać to ja mam akurat monitor w stronę okna i nawet na ciemnych widać dlatego sobie planuje kupić podklejone gumą.

Na szczęście
@Quassar: zdaje sobie sprawę, że rolety zewnętrzne to najlepsza opcja. Jednak ogromne okna południowo-wschód-zachód i brak możliwości zamontowania rolet skłania mnie do rozwiązania budżetowego, ale chyba dosyć trafnego - folia ma szyby. Ciekawe czy ktoś to stosował i jak z odklejeniem potem takiej folii

No i zastanawiam się czy więcej "ciepła" dostarczę w lato do mieszkania zasłaniając ciemne rolety czy pozostawiając okno odsłonięte na promienie słoneczne