Wpis z mikrobloga

Jak radzicie sobie z widmem wojny? Od ostatnich 2-3 miesięcy ciągle o tym myślę i budzi to we mnie niepokój co obniża jakość życia i codziennych radości. Pod każdym newsem związanym z agresją na świecie, szukam tylko komentarzy brzmiących racjonalnie mówiących o tym, że nikomu nie opłaca się konflikt zbrojny w naszym regionie. Dobra praca, żona, niebieski 28 lvl, zaraz kupujemy mieszkanie, ale pytanie co robić i na co się nastawiać i ewentualnie co robić w przypadku ogłoszenia stanu wojennego.
#wojna
  • 16
  • Odpowiedz
@babooshka:

Jak radzicie sobie z widmem wojny?

Jestem dojechany psychicznie i poważnie zastanawiam się nad emigracją. Zastanawiam się od dłuższego czasu dlaczego ja tu siedzę, czy to strach, czy jakieś durne przywiązanie do rodziny czy może nawet patriotyzm.

Ogólnie interesuje się hobbystycznie historią i co mnie przeraża to że polacy są tak beznadziejnymi cołpiażami. Jak niemcy nas zaatakowali to polacy cołpowali o sile polski, jak ruscy nas wchłonęli to polacy cołpowali
  • Odpowiedz
@babooshka: Ja mieszkam nad morzem, stary, jadę sobie dzisiaj autobusem i widzę jak porty są zasrane sprzętem wojskowym. Tak na to patrzę i widzę, że inni ludzie też przez chwilę na to patrzyli ale udali że jest ok.
  • Odpowiedz
  • 0
@Chilli_Heatwave: też staram się sobie racjonalizować to wojną na dezinformację, bo niepokój i zauważalnie więcej złych informacji zaczęło we mnie uderzać w momencie kiedy rozpoczęły się ćwiczenia wojskowe NATO
  • Odpowiedz
  • 0
@janciopan: też mnie to drażni i też jestem znad morza dlatego chyba bardziej to na mnie wpływa. Fajnie, że choć jedna osoba podzielająca mój stan się tutaj udzieliła. Głosowałem za opozycją w wyborach, żałuję, ale czasu nie cofniemy a 4 lata trzeba przebimbać, oby w pokoju, bo za kraj który mi nic nie dał nie zamierzam ginąć w grę wchodzi tylko ucieczka/dezercja.
Trzymaj się kumplu!
  • Odpowiedz
@babooshka: Po prostu żyjemy w ciekawych czasach, jest te słynne powiedzienie obyś nie żył w ciekawych czasach. Jeszcze 10 lat temu człowiek myślał, że bedzie pokój, spokój, że będzie sobie narzekał ale zdechnie w tym kraju a teraz? A teraz działania polityków mają absurdalne znaczenie dla nas a widno wojny nie jest abstrakcją jak to sobie chłop czytał o 2 wojnie światowej.
  • Odpowiedz