Wpis z mikrobloga

#telefony #android #samsung #olx

Mirki, rozważam zakup flagowca Samsunga, np s24 ultra i zauważyłem, że na olx jest wyraźnie taniej niż w oficjalnej dystrybucji.

Przykładowe ogłoszenie:
https://www.olx.pl/d/oferta/samsung-galaxy-s24-ultra-5g-512gb-szary-CID99-IDZgibO.html

Cena 4.5k gdzie oficjalna cena to około 6.5k.

Może głupie pytanie, ale skąd wynika różnica? Czy to jakieś oszustwo, gdzie jest haczyk? Na co zwrócić uwagę i o co pytać sprzedawcę z olx żeby zminimalizować ryzyko? Czy może nie ma co ryzykować i kupować w "normalnych" sklepach tyłu x-kom, Mediaexpert itp.?
  • 15
@vulcanitu: Głównie to słaby procesor. Tensory w pixelach są produkowane przez samsunga a samsung produkuje słabe procesory. Np exynosy w S'kach lub snapdragony takie jak snap 888 i snap 8 gen 1 (na szczęście qualcomm wrócił do TSMC).
Słaby procesor to przede wszystkim znacznie słabsza bateria, także słabsza wydajność, grzanie się i ewentualny throttling jeśli ktoś robi coś bardziej wymagającego.
Zeszłoroczny snap 8 gen 2 jest 35% wydajniejszy a tegoroczny snap
słabsza bateria, także słabsza wydajność, grzanie się i ewentualny throttling jeśli ktoś robi coś bardziej wymagającego


@kerri: no tak kilka miesięcy na to czekam i nie mam( ͡° ͜ʖ ͡°)
@vulcanitu: To co napisałem jest względem konkurencji na snapie.
To, że Tobie to nie przeszkadza, to nie znaczy, że konkurencja w tych aspektach nie jest sporo lepsza.