Wpis z mikrobloga

  • 0
Dlatego moje pytanie bo wszystkie boxy z oficjalnym Android TV mają 2GB RAMu i wszystkie się ślimaczą, a nie będzie mi tam potrzebny oficjalny Netflix czy co innego co potrzebuje Widevine L1 to może lepszy chińczyk z mocnym prockiem i większym RAMem.
No nic przetestuję na sobie, będę mądrzejszy :P
@amamoh: Testowałem kilka urządzeń i jest duża różnica pomiędzy podstawowymi certyfikowanymi przystawkami/boxami a mocniejszym chińczykiem. Z ciekawości kupiłem kilka boxow wykorzystując jakieś promo przed świętami w zeszłym roku na ali. Jeden został, reszta trafiła na OLX po kosztach. Ostatecznie x96 z s905x4 na stałe zastąpił canal plus boxa. Jest szybciej, stabilniej i mam wrażenie, że jakość obrazu jest lepsza. Moim zdaniem działa równie szybko jak Nokia 8010.
Jeśli ktoś chce Netflix
@amamoh do iptv nie potrzeba więcej :) nawet 1 GB ram w zupełności wystarczy tylko nieco dłużej aplikacji się ładuje. Ale jak się załaduje to działa płynnie :) a z aliexpress są różne fajne akcje. Np nie mają jakiegoś certyfikatu i nie zainstalujesz aplikacji z Google Play itd :) albo napiszą ze maja 4gb ram a działają jak padaka.
@Nekrotyl: Dystrybuujesz bardzo uproszczony obraz sytuacji, który wynika z Twojej ograniczonej wiedzy i doświadczenia z boxami. Owszem, znaczna część najtańszych chińskich boxów to chłam i masz rację, że mimo deklarowanych parametrów działa niestabilnie. Ale nie można generalizować, że coś jest z założenia złe. Poświęcając trochę czasu i energii można kupić w dobrej cenie box, który technicznie będzie na poziomie Nokii czy Dune. Są też fajne grupy ludzi pracujących nad softami a