Wpis z mikrobloga

@Iskaryota: przecież sama nazwa mówiła, że do zwalczania przestępczości xD Natomiast nie ma żadnej informacji aby opozycja i oponenci byli inwigilowani niezgodnie z prawem, pisma były podpisywane przez sędziego sympatyzującego z ówczesną opozycję pana Tuleje.
@Rad-X:

— Jestem w zawodzie 14 lat, więc mogło to być około tysiąca decyzji. Jest to bardzo prawdopodobne, że wydałem zgodę na użycie Pegasusa, nie mając świadomości, jaki system będzie wykorzystywany przez służby — ocenia Tuleya.
@PomocnikBob czyli co, wydał zgodnie z prawem decyzję o wykorzystaniu podsłuchu, ale to ówczesna władza użyła w tym celu nielegalnego oprogramowania.
O nielegalności w tym przypadku nie świadczy brak decyzji sędziego, a wykorzystanie prawomocnej zgody w sposób niezgodne z prawem i z wykorzystaniem nielegalnych narzędzi.
@PomocnikBob:
1. Z twojej wypowiedzi wynika, jakoby tylko Tuleya podpisał jakąś zgodę, co jest nieprawdą, bo inni sędziowie również takie zgody wydawali.
2. W przytoczonym przez ciebie fragmencie Tuleya mówi o prawdopodobnym podpisaniu takiej zgody na wykorzystanie Pegazusa, a nie stwierdził fakt, że to zrobił - kolejne kłamstwo, które napisałeś.
3. Służby nie mają obowiązku informować sędziów o tym, jakie systemy będą używane do inwigilacji - a ty w swojej wypowiedzi
@Rad-X: skończ proszę manipulować lub czytaj posty w całości, bo mój komentarz odnosi się do wpisu.

- napisałeś to w ten sposób jakby tuleya sam te wszystkie wnioski tworzył i podpisywał i ogólnie stał za tym systemem


Odniosłem się do stwierdzenia jakoby sam system był zakupiony tylko do inwigilowania opozycji i oponentów politycznych, co jest totalną bzdurą. Nie ma publicznej listy osób które miałby być objęte systemem, natomiast te, które "wypłynęły"
@Klemens_anon: do 3 punktów odniosłem się w odpowiedzi do innego użytkownika, natomiast w punkcie 4 kłamiesz.

4. Największe naciągnięcie faktów w twojej wypowiedzi - "nie ma żadnej informacji aby opozycja i oponenci byli inwigilowani niezgodnie z prawem" - nawet słowem o tym OP nie wspomniał, bo tematem rozmowy nie jest to, czy decyzje o podsłuchach były wydane legalnie czy nie, tylko o tym, że finansowanie zakupu tegoż softu było nielegalne.


OP
Odniosłem się do stwierdzenia jakoby sam system był zakupiony tylko do inwigilowania opozycji i oponentów politycznych, co jest totalną bzdurą.


@PomocnikBob: no jacha, tak samo jak zakup tomografów z budżetu sprawiedliwości.
Listek figowy do przysłaniania prawdziwej motywacji.
Poza tym ten system stosował nielegalne metody, więc nie powinien być kupiony wogóle. A sam pomysł przesyłania danych do izraela jest debilny. Więc tu nic prokuratura nie musi ustalać czy to jest ok czy
@PomocnikBob:

Odniosłem się do stwierdzenia jakoby sam system był zakupiony tylko do inwigilowania opozycji i oponentów politycznych

Nikt tego nie napisał, że było używane tylko do tego celu. Natomiast faktem jest, że było w tym celu stosowane, na co Brejza ma wyroki sądu.

Nie ma publicznej listy osób które miałby być objęte systemem, natomiast te, które "wypłynęły" były za zgodą sądu, a takie zgody podpisywał między innymi pan Tuleja.

Ponownie -