Wpis z mikrobloga

Nie wiem czy dziwna. Mi nawet 2.0 ts z selespeedem się nie psuło ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@PiotrFr: Selespeed się mało psuje, bo jak ma się psuć, jeśli w czasie całego użytkowania zdąży zmienić bieg ze dwa, trzy razy? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

U mnie na osiedlu jeździ jeszcze Stilo i 147 (przedlift) z Selespeed. 147 to combo z 1.6 TwinSpark. Jakim cudem
dzisiejsze Alfy Romeo to proteza stylu, który prezentowały Alfa 159 i poprzednie. Don't change my mind.


@missioncritical: ja wiem, że 159 projektował sam dziudziaro, ale to chyba najmniej "alfowski" samochód od Alfy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

ostatnio prawie udalo to giulia quadrifolio, ale i tak #!$%@? sprawe z cena wysza niz m3, outstanding move ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Euphor: Jedyne z czym
ja wiem, że 159 projektował sam dziudziaro, ale to chyba najmniej "alfowski" samochód od Alfy ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Aureilon: Stylistycznie to rozwinięcie 156, która tak jak teraz 159 nie starzała się przez wiele lat.

Jak to?


@PiotrFr: ta skrzynia słynie z baaaaaaaaaaaaardzo szybkiej zmiany biegów ( ͡° ͜ʖ ͡°). Ktoś kto w Fiacie wpadł na pomysł by parować ten zautomatyzowany manual
@missioncritical jeśli w ogóle chciała zmienić bieg, jeśli w mito był ten sam dziad czyli 6 biegowa zaautomatyzowana to mogę śmiało powiedzieć że to jedna z najgorszych skrzyni na rynku, jak był mróz to biegi musiałem znianiac ręcznie (miałem łopatki) i to się zastanawiała 15 sekund czy na pewno chce to zrobić.
Przebieg w sumie nie duży bo 120 tys km, silnik 1.4t.