Wpis z mikrobloga

#rower #gravel
Mirki, przyszedł mi rower, ale z tego co widzę kierownica jest lekko wygięta, ale udało mi się ja naprostować. To normalne w rowerach tego typu, że kierownica jest giętka?
  • 16
  • Odpowiedz
@neo320: No to nic złego się nie dzieje. To może się przekrzywić w transporcie (nie powinno przy dobrym spakowaniu, ale różnie bywa). Jeżeli udało Ci się zmienić położenie klamkomanetki używając dużej ilości siły - to ok. Jak poszło gładko, to trzeba zacisk dokrecić.
Podrzucam zdjęcie jak wygląda mocowanie klamkomanetki do kierownicy.
diarrhoea - @neo320: No to nic złego się nie dzieje. To może się przekrzywić w transp...

źródło: 20200711_111216-scaled

Pobierz
  • Odpowiedz
@neo320: ważna uwaga przy ponownym dokręcaniu klamkomanetki do baranka. Poczytaj w necie jakim momentem dokręcić, ponieważ są szczególnie objaśnione dla każdej klamki. Chodzi o zachowanie bezpieczeństawa dla klamkomanetki przy glebie, powinna się przekręcić a nie połamać :] nie dokręcaj ich jak śruby w Starze 266
  • Odpowiedz
  • 0
@Farmer_Joe na razie zostawię jak jest

Btw pytanie. czy to skrzywienie mogło rozregulować przerzutki? Bo te przy korbie (czyli akurat ta klamkomanetka) się nie przełączają, chociaż czuje zmianę napięcia w lince, więc nic się nie urwało. Zgaduje że musze je wyregulować przy samej manetce?
Pewnie głupie pytanie ale nie chce mi się ich losowo regulować w 3 miejscach, czy ile ich tam jest xD
  • Odpowiedz
@neo320: tak mogło, ponieważ linka Ci się naciągnęła. Ja miałem podobnie jak przeleciałem przez kierownicę. Klamka skrzywiła się na baranku a nie pękła. Jak ją "nastawiłem" ręcznie to potem straciłem indeksowanie na czterech blatach.
  • Odpowiedz
Zgaduje że musze je wyregulować przy samej manetce?

ale nie chce mi się ich losowo regulować w 3 miejscach


@neo320: to nie do końca tak. Obudowa kabla powinna być dociśnięta do klamkomanetki. Na miejscu tego styku z założenia nie ma żadnej regulacji. Jeśli coś się rozregulowało, to przypadkiem. Regulację masz na śrubie baryłkowej, zazwycza umieszczonaj z przodu tam gdzie wystaje linka albo tam gdzie linka wychodzi na wierzch na ramie (starsze
  • Odpowiedz