Wpis z mikrobloga

Państwa europy pomagały Ukrainie za mało licząc na #usa efekt taki że Ukraini nie idzie i rośnie zagrożenie że padnie i będzie szykowana wojna #nato z #rosja

co dalej idzie oczywiście przymusowy pobór w całej europie i generalnie wzrost poczucia zagrożenia itp

https://www.rp.pl/swiat/art40072971-pobor-do-wojska-wraca-do-europy-ochotnikow-jest-zbyt-malo-by-zatrzymac-rosje

#niebieskiepaski #pieklomezczyzn #ukraina #wojna #rosja #pytanie #ankieta #niemcy #francja #uk #emigracja #ue #polska #litwa #lotwa #dyskryminacjamezczyzn #wojsko #obowiazkowecwiczeniawojskowe #sluzbawojskowa
Lukardio - Państwa europy pomagały Ukrainie za mało licząc na #usa efekt taki że Ukra...

źródło: Bez tytułu

Pobierz

Czy wolałbyś szybką operację armii NATO lub UE przeciw Rosji albo przymusowy pobór ?

  • tak 22.9% (50)
  • jeszcze jak (miało to zostać szybko załatwione) 17.9% (39)
  • raczej tak (wiecej sprzetu i wojsk na zapleczu UA) 13.8% (30)
  • raczej nie (tylko sprzęt) 13.3% (29)
  • nie (niech jest jak jest, pobór i tak będzie) 5.5% (12)
  • Zdecydowanie nie (pobór jest potrzebny) 10.6% (23)
  • inne 5.0% (11)
  • Nie wiem / nie mam zdania 11.0% (24)

Oddanych głosów: 218

  • 13
  • Odpowiedz
@Lukardio: Dzisiaj Kosiniak powiedział, że nie ma potrzeby powrotu obowiązkowej służby, bo mamy dużo dobrowolnych (w marcu padl niby rekord) więc jeśli nie ma takiej potrzeby w Polsce, to w innych Europejskich krajach tym bardziej (z wyjątkiem krajów Bałtyckich, oni niestety są skazani na pobór)
  • Odpowiedz
@leito08 Jednostki lądowe i jednostki marynarki mogą operować osobno. Wiadomo że jak Ameryka skupi się na Chinach to pomoc dla Europy się uszczupli, ale też to nie jest tak że będzie zerowa
  • Odpowiedz
@Lukardio: O przymusowym poborze nie powinny sie wypowiadać kobiety i ludzie ktorych to nie dotyczy. Łatwo wysłać kogoś na wojnę jak sami wiemy ze bedziemy mogli drapać sie po dupce w domku
  • Odpowiedz
@Lukardi

jak slysze takie zapowiedzi i testowanie wody to martwi mnie, ze cos wiedza lub sie spodziewaja, np ze rosja dostanie znaczna pomoc w ochotnikacg z innego kraju, a jesli to prawda to ma to male znaczenie czy ma byc powszechny pobor czy nie, i tak bedzie i tak bedzie.
  • Odpowiedz