Wpis z mikrobloga

Nie wiem czy dobry tag ale zaryzykuje #pcmasterrace
Problem polega na tym ze zainstalowalem se gierke.
Przy uruchomieniu napisalo ze gierka obsluguje moja karte ale zalecana jaest aktualizacja sterownika karty graficznej bo gra moze dzialac niestabilnie.
Oczywiscie zlalem i gra dzialala niestabilnie :P Laptop sie calkowicie "freeznal" przy scence wprowadzajacej (gdzies tak po minucie). Nie dzialalo nawet ctrl+at+del.

No to wylaczylem. I tu niespodzianka. Po wylaczeniu mrugala mi klwiatura... ( tak sekunda-poltora ciemna i sekunda podswietlona. Kilka razy) Jeszcze tak nie mialem a laptopa mam dosc dlugo.

OK w koncu sie zalaczyl no to aktualizacja sterownikow grafy. Poszlo. "Krytyczny moment scenki" przeszedl. I freez parenascie sekund pozniej :/ Ta sama sytuacja z niedzialaniem ctrl+alt+del i miganiem klawiatury po wylaczeniu.

Ustawilem wszystko na ninimum (wiekszosc i tak byla tak ustawiona - wylaczylem synchronizacje pionwa i pozioma). Odpalam. Pierwszy moment krytyczny przeszedl, drugi tez. To ja ucieszony scenka leci dalej i... dupa... z 30 sek pozniej znow to samo.

I teraz pytania:
1- co oznacza to dziwne miganie klawiatury? Laptop daje mi cos znac? Cos go boli? NIe znalazlem na necie.
2- czy jest mozliwosc ze costam gdziestam sie buforuje i za kazdym razem jak odpale scenka pojdzie dalej czyli w koncu mi sie uda ja zakonczyc i zaczac gre? Czy to przypadek ze za kazdym razem idzie dalej. Troche to upierdliwe testowanie bo sama gra sie laduje z 6 minut a potem ta scenka tez swoje leci...

Pacjent to Acer Aspire VX, Intel(R) Core(TM) i5-7300HQ CPU @ 2.50GHz, RAM: 16,0 GB (dostępne: 15,9 GB). System twierdzi ze mam grafike Nvidia 1050. Leb bym dal se uciac ze mam 1050Ti. Wiec pytanie 3 - sterowniki sa te same do 1050 i 1050Ti czy rozne?

Pytanie 4 (ale to bardziej do tych co graja w #horizonforbiddenwest ) jak dlugo trwa ta pierdzielona scenka? Ostatni freez byl na tym jak juz Alloy sie obudzila i Varl (czy jak mu tam jest ) wyszed z krzaczorow i rozmawiaja co dalej beda robic. Duzo jeszcze tej scenki zostalo?
  • 15
  • Odpowiedz
  • 0
@Drmscape2: Az tak zle? :PP
Jak dalem wszystko na minimum to gra wygladala wrecz tragicznie ale intro przeszlo bez problemow. Dopiero ta poczatkowa scenka ubija lapka :P

Mam kupionego nowego
Acer Nitro 16 R7-7840HS/32GB/1TB+1TB/Win11 RTX4070 165Hz QHD

ALe sie spierdzielil kilka dni po zakupie. We wtorek wysylam dziada na gwarancje. Jak myszlisz... Ten uciagnie?
  • Odpowiedz
  • 0
Ta, ten nie powinien mieć problemu.


@Drmscape2: No coz... Dzieki :) Pozostaje mi uzbroic sie w cierpliwosc i poki co przypomniec se jedynke horizona :D
We wtorek musze sie za niego wziac i doczytac jak wyglada gwarancja.

A tak z ciekawosci to co go boli? Jak pierwszy raz odpalalem to wyskoczylo info ze ta karta jest obslugiwana. Za slaby procek? Za malo pamieci?
  • Odpowiedz
  • 0
mysle ze jednak boli go to ze nawet wersja ti 1050 jest slabsza niz minimalna wymagana ( ͡° ʖ̯ ͡°)


@Kuriozal: To jkim kurla cudem dostalem okiemko ze karta jest ok?
  • Odpowiedz
To jkim kurla cudem dostalem okiemko ze karta jest ok?


@gorzki99: Bo gry nie odmawiają uruchomienia gdy masz zbyt słaby sprzęt. Na przykład mogę uruchomić Quake 2 RTX na moim GTXie 1060, ale będzie chodzić w 2 klatkach na sekundę, i to mój obowiązek aby mieć pewność że mam sprzęt który daną grę uciągnie, nie dewelopera który nie jest w stanie niańczyć ludzi ze złomami, tym bardziej że w świecie korporacji
  • Odpowiedz
  • 0
@Drmscape2: @Kuriozal Pany gra dziala :P Wcoraj odpalilem jedynke, pogralem do nocy i poszedem spac. Jak wstalem to zrobilem misclicka i kliknalem na 2. Odpalila sie, scenka przeleciala i gram :DDD

Na najnizszych ustawieniach wyglada jak gowno ale da sie grac :D Chodzi nadzwyczaj plynnie i nic sie nie zacina.

Wiec wecie wy mnie wyjasnijce bo nie ogarniam. Komputer z definicji to urzadzenie zerojedynkowe. Albo dziala albo nie. Wiec jakim cudem
  • Odpowiedz
@gorzki99 zalozenie ze komputer to urzadzenie zerojedynkowe i albo dziala albo nie dziala to spore naduzycie ( ͡° ͜ʖ ͡°) wystarczy ze w momencie odpalenia gry karta zrzucila sobie wiecej pamieci przez co nie skonczylo sie w niej miejsce podczas cutscenki. To tylko jeden z przykladow co moglo sie zdarzyc.
  • Odpowiedz
  • 0
@Kuriozal: Ale to jest bez sensu :P Co ja mam se telefon d wrozbity macieja zalatwic? "Tej maciek moge dzies odpalic kompa czy nie? A jak odpale to exel i paint rownczesnie da rade czy nie do konca?

To jest glupie :P Zburzyes mi caly swiat ;P
  • Odpowiedz
  • 0
gdzie wlasnie przypadki powoduja ze dziala ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Kuriozal: Nawet nie strasz. Teraz obiad i drzemaka a potem wracam do gry. Mam nadzieje ze sie odpali a nie ze to byl przypadek :P
  • Odpowiedz
@gorzki99 tbh ja bym poczekal na naprawe nowego lapka, granie na minimalnych w tak piekna gre to zbrodnia ( ͡° ͜ʖ ͡°) sam ogrywam od premiery na pc (gardze konsolami) i jestem oczarowany
  • Odpowiedz
  • 0
granie na minimalnych w tak piekna gre to zbrodnia


@Kuriozal: Tutaj pelna zgoda - serce mi sie kraje. We wtorek ogarne gwarancje - w srode bedzie kurier. Potem maja chyba 2 tygodnie... Nie bede tyle czekal :P

Poza tym to raczej logiczne ze zacze od poczatku jak bede gral na nowym sprzecie :D
  • Odpowiedz
  • 0
i jestem oczarowany


@Kuriozal: OK mam "nalatane" 24h grania wiec wstepnie moge cos powiedziec.
Na temat wizualny nie bede sie wypowiadal bo z przyczyn technicznych jest tragedia :D

Ale jesli chodzi o gameplay to IMHO w porownaniu do pierwszej czesci spierdzielili...

1-jak bede chcial filmy poogladac to se tv puszcze (za duzo cutscenek)

2-jak bede chcial w zrecznosciowke pograc to se mario bros odpale (az przestalem robic glowny watek jak doszedlem
  • Odpowiedz