Wpis z mikrobloga

Kultura wymaga aby witając się z kimś podając rękę, ta ręka nie była tak zwanym "śledziem" tylko mocno i pewnie trzeba uścisnąć dłoń drugiej osoby. Ale też się mówi że jednocześnie podając tę rękę trzeba też patrzeć prosto w oczy tej osobie, pokazanie w ten sposób pewności siebie i inne dyrdymały.. a co w przypadku kiedy ja podaję komuś rękę i muszę na nią patrzeć bo jak będę patrzył w oczy tej osobie to nie trafię swoją dłonią w jej? ¯\(ツ)/¯

#pracbaza #korposwiat #pytanie #handel #pytaniedoeksperta
  • 8
@Tony47: kultura nie ma nic wspólnego z podawaniem sobie rąk - ile razy widzialem jak ktoś srał w pracy i nie umył rąk a potem podawał każdemu rękę, ble rzygać się chce, jakieś nachalne wkładanie komuś dłoni w cudzą dłoń ja #!$%@? nie wiem po co ludzie tak robią
nie wiem po co ludzie tak robią


@CalibraTeam: Pozostałość po średniowiecznym sposobie witania się. Podawałeś prawą rękę bez rękawicy drugiej osobie co świadczyło o tym że nie trzymasz w tej ręce miecza, a w rękawicy nie miałeś schowanego zatrutego sztyletu.

ale wydaje mi się że większość ludzi jak podciera sobie dupę to lewą a nie prawą ręką, tak samo mężczyźni trzymają fiuta w lewej a nie prawej ręce


@Wiskoler_double: dlaczego zastanawiasz się nad tym którą ręką ludzie podcierają brudną dupę? Masz jakąś obsesję na tym punkcie? Śmiało napisz, nie wstydź się
  • 0
@CalibraTeam: miałem w gimnazjum takiego jednego typa który jak byl w WC to mu papieru brakło więc podcieral się ręką a rękę o ścianę i tak całe WC wymazał swoim kałem. Później sprzątaczki zawiesiły kartkę na drzwiach "Nieczynne do odwołania" a jemu już nikt więcej ręki nie podał. Jakkolwiek to brzmi, historia wydarzyła się naprawdę xD
tak samo mężczyźni trzymają fiuta w lewej a nie prawej ręce.


@Wiskoler_double: jak masz małego siurka, to możesz nawet w dwóch paluszkach. A co jak ma się bydlaka śmierdziela narowistego i trzeba w obu, żeby kontrolować strumień ciepłej ignorancji? To jest wyzwanie dopiero.