Wpis z mikrobloga

Obecnie mieszkam w KRK i ostatnim czasem zauważyłem że KRK wprost zaroił się od ludzi pochodzenia Hinduskiego sądząc po kolorze skóry, codziennie dziesiątki mijam ich na ulicy w sklepie w tramwaju, oczywiście nic do nich nie mam przyjeżdżają po lepsze życie i to całymi rodzinami, mam tylko nadzieje że jest to przemyślana imigracja i nie ściągniemy znów masy ludzi z jednego kraju tylko z wielu różnych aby mieli motywacje do integracji z Polakami, nie tak jak Ukraincy.
Myślę że gatke o tym jak Ukraincy są nam niezbędni i nie będzie miał ich kto zastąpić można już oficjalnie zakończyć i powiedzieć że moga wyp... do swojej ukrainy.
#ukraina #imigranci
  • 53
  • Odpowiedz
@Ruskitroll123: nie, widzę, że próbujesz wymiksować się z trudnej odpowiedzi na pytanie, kto - zamiast imigrantów - będzie nam wykonywał najprostsze i najsłabiej płatne prace, bez których się nie obejdziemy.

Przemyślana imigracja, zamiast braku imigracji - to odpowiedź na twoje miliony ludzi marzących o przyjeździe do Europy.
  • Odpowiedz
@Przypadkowy: Taksówki będą prowadzić Polacy, na budowach będą pracować Polacy, w rolnictwie będą pracować Polacy. Najwyżej pracodawcy będą musieli podnieść wynagrodzenia, by znaleźć pracowników. Natomiast długoterminową odpowiedzią na katastrofę demograficzną jest zwiększenie dzietności Polek, a nie import obcych kulturowo ludzi z całego świata.
  • Odpowiedz
nie, widzę, że próbujesz wymiksować się z trudnej odpowiedzi na pytanie, kto - zamiast imigrantów - będzie nam wykonywał najprostsze i najsłabiej płatne prace, bez których się nie obejdziemy.


Przemyślana imigracja, zamiast braku imigracji - to odpowiedź na twoje miliony ludzi marzących o przyjeździe do Europy.


@Przypadkowy: nie próbuje, nie przeczytałem adresata twojego komentarza, absolutnie jestem za imigracją tylko z tą uwagą że ludzi z ukrainy nam już wystarczy
  • Odpowiedz
Taksówki będą prowadzić Polacy, na budowach będą pracować Polacy, w rolnictwie będą pracować Polacy.


@joazaxa: dlaczego Polacy mają to robić? jak chcę żeby Polacy zakładali firmy, albo byli programistami, inżynierami itp
  • Odpowiedz
Taksówki będą prowadzić Polacy, na budowach będą pracować Polacy, w rolnictwie będą pracować Polacy. Najwyżej pracodawcy będą musieli podnieść wynagrodzenia, by znaleźć pracowników.


@joazaxa: xDDD jak bym słuchał Krzysia Bosaka. 15 lat już masz, czy jeszcze nie? A czy wiesz, że jeśli brakuje Polaków do pracy, to choćby pracodawcy 100 razy podnosili wynagrodzenia, to dalej tych Polaków nie będzie, bo ich nie ma i nie ma ich skąd wziąć?

Natomiast długoterminową
  • Odpowiedz
@Ruskitroll123 no znam trochę tej migracji. Nikt z tych z Azji nie zna i nie planuje mówić po polsku, tym czasem Ukraińcy dukaja od razu, po paru latach mówią płynnie, a ich dzieci to już w ogóle są bardziej Polakami, niż Ukraińcami. Możesz się zawieść.
  • Odpowiedz
jak to zrobić


@Ruskitroll123: Należy tak zmienić system podatkowy i emerytalny żeby urodzenie dziecka nie było obciążeniem finansowym dla kobiety tylko było co najmniej neutralne lub wręcz dochodowe. Oprócz tego konieczna jest delegalizacja antykoncepcji hormonalnej i promowania antynatalizmu.

chcę żeby Polacy zakładali firmy, albo byli programistami, inżynierami


Zdecydowana większość ludzi jest zbyt mało inteligentna by być programistą, inżynierem czy prowadzić firmę.

to dalej tych Polaków nie będzie, bo ich nie ma
  • Odpowiedz
no znam trochę tej migracji. Nikt z tych z Azji nie zna i nie planuje mówić po polsku, tym czasem Ukraińcy dukaja od razu, po paru latach mówią płynnie, a ich dzieci to już w ogóle są bardziej Polakami, niż Ukraińcami. Możesz się zawieść.

Odpowiedz


@wstanczyk: tak się składa że też znam trochę tej imigracji, żyłem obok nich, a konkretnie w akademiku przez 5 lat moich studiów, w 2017 roku gdy
  • Odpowiedz
@Ruskitroll123 no teraz tak jest, ale może nie zauważyłeś - mamy wojnę za granicą. Wielu z reszta tych uchodźców już powracało i będzie wracać. Dziwisz się że ludzie, którzy przyjechali tutaj całymi grupami w zamyśle na chwilę trzymają się razem?
  • Odpowiedz
Oprócz tego konieczna jest delegalizacja antykoncepcji hormonalnej i promowania antynatalizmu.


@joazaxa: xD Dobra, dalej nie czytałem. Mam do czynienia z dzieciakiem. xDDD
Może w ogóle przymusowo zamykać kobiety w kojcu, dopóki nie urodzą trójki dzieci? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Ruskitroll123: przecież to głównie pracownicy w IT, którzy posciagali do Krk całe rodziny. Pamiętajmy, że Kraków usługami informatycznymi stoi. To w dużej mierze wykształceni, dobrze mówiący po angielsku azjaci. Jedyny problem jest taki, że oni raczej nie bawią się w asymilację, tylko funkcjonują w swoich enklawach.
  • Odpowiedz