Wpis z mikrobloga

@fuser: Zwalniając osobę zatrudnioną na czas nieokreślony, pracodawca zgodnie z kodeksem pracy musi podać przyczynę zwolnienia. Ta przyczyna musi być rzeczywista i konkretna. Jeżeli taka nie jest, pracownik może domagać się przywrócenia do pracy lub odszkodowania. Ja wybrałem kasę, bo nie mam zamiaru pracować z kimś, kto nie chce pracować ze mną. Przed sądem udowodniłem, że ta przyczyna nie była rzeczywista i konkretna, więc wygrałem. Proste.
@PacMac: To teraz będziesz zatrudniał pracowników na umowę o pracę za godziwe pieniądze i przestrzegał prawa pracy. Nie zapomnij podsunąć pracownikom pomysłu założenia związku zawodowego, aby nie musieli martwić się o swoją przyszłość, gdy ty będziesz zmuszony zaciągnąć kredyty.

To dobra okazja, abyś stał się wzorem uczciwego pracodawcy, na miarę XXI wieku.
Ale czy prowadząc moją firmę nie mogę zwolnić pracownika "bo mi się już nie podoba"? Przecież to moja firma i moje pieniądze.


@fuser: Czy umowa o pracę jest jednostronna, tj. dotyczy tylko osoby zatrudnianej? Tak, jak pracownik ma swoje obowiązki, które zgodnie z umową musi wypełniać, tak samo pracodawca musi się z tej umowy wywiązywać. Nie podoba się? Nie dawaj umowy o pracę na czas nieokreślony.

@marcin-: Po pierwsze napisalem tak, ponieważ mój komentarz miał na celu pokazanie hurr durr bólu dupy, który zaraz wybuchnie od jakiegoś homo kucsapiens, a po drugie masz rację, sam jestem austriakiem i uważam ze każdy ma prawo zwolnić kogo chce, jednak tworzenie klamliwych powodów zwolnienia powinno być w pewien sposób karane, więc po części dobrze się stało, a przynajmniej wnioskuje, ze pan pracodawca tak poczynił.
Ale czy prowadząc moją firmę nie mogę zwolnić pracownika "bo mi się już nie podoba"? Przecież to moja firma i moje pieniądze.


@fuser: Zatrudniaj na czas określony. Nikt cię wtedy nie zmusi do przedłużenia umowy z kimś. Kobiet nie liczę, bo jak uciekanie w ciążę, a potem macierzyński to różnie bywa.
@PacMac: Gratulacje, ale różnie bywa później. Dla ewentualnego przyszłego pracodawcy jesteś tym, co lubi się sądzić i wojować. Ostrożnie do takich ludzi się podchodzi przy zatrudnianiu. Oby wypaliła Ci DG :) Powodzenia!