Wpis z mikrobloga

@talmudyczny_triumfalizm: Jestem Gdańszczaninem od urodzenia, mam 30lat. Nigdy nie musiałem korzystać z PKM. Ostatnio był ten pierwszy raz i czułem się jak koleś ze zdjęcia. Jak się okazało skycash nie obsługuje biletów PKM z jakiegoś powodu... Myślałem, że to ten MZKZG za 4,80, ale konduktor powiedział, że nie. Chociaż za bilet z Brętowa do Strzyży skasował mnie i tak 4,80... Teraz się zastanawiam, czy to konduktor też nie ogarnia... Ten mi
  • Odpowiedz
ogarnia bilety na PKM, tylko musisz wejść w Koleje i wybrać przewoźnika Polregio


@Qtafix: Ależ oczywiście, że znalazłem tę opcję. Wybrałem polregio, stację Brętowo do Strzyża i.... "nie znaleziono takiego połączenia" ( ͡° ͜ʖ ͡°) Teraz chciałem pokazać komunikat jaki mi się wtedy pojawił, żeby to udowodnić, ale teraz zadziałało i wszyscy pomyślą, żem debil ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@talmudyczny_triumfalizm: Polska jest na tyle małym krajem, że bilety na komunikację publiczną mogłyby być ogólnokrajowe, żeby właśnie takiego nikomu niepotrzebnego syfu nie robić.

Ale nie - wyjeżdżasz do innego województwa to problemy się pojawiają jakbyś miał na Księżyc jechać xD

Ba, w dużych miastach wystarczy do dalszej dzielnicy jechać i już zaczynają się kombinacje z biletami, bo w tym gównokraju zarządzanym przez idiotów prosto i rozsądnie być nie może.
  • Odpowiedz
@talmudyczny_triumfalizm: pozdrawiam cieplutko z Finlandii gdzie obszar stołeczny to też trzy przenikające się miasta ale cały zbiorkom (pociągi, tramwaje, autobusy, promy) na tym samym bilecie śmiga, tyle ze strefy są. Są, no i appka z wyszukiwaniem trasy też jest od zbiorkomu więc legitna, zawsze wspierana i ze zintegrowanym kupowaniem odpowiedniego biletu.
  • Odpowiedz
@talmudyczny_triumfalizm: Odpowiadając na mema - tak. W Sopocie można jeździć na gdyńskim i gdańskim bilecie jeżdżąc gdyńskimi i gdańskimi autobusami. Takie rzeczy można na bilecie jednoprzejazdowym, 75-minutowym i 24-godzinnym (tym z mema). Teoretycznie 72-godzinnym też. Tyle że nie można na gdyńskim bilecie zajechać do Gdańska, a na gdańskim do Gdyni, tak dobrze to nie ma.

Gorzej, jak na się bilety sieciowe/okresowe. One działają tylko na terenie danego miasta/gminy, chyba że się
  • Odpowiedz
@talmudyczny_triumfalizm: Jak przyjechałem pierwszy raz do Trójmiasta to chciałem skasować bilet na tramwaj w kolejce skm. Mając naście lat pomyślałem, że to byłby debilny pomysł gdyby były różne bilety na tramwaje, autobusy i kolej skm. Niestety okazało się, że do skm są inne i do tego nie można ich kasować w środku kolejki tylko na przystankach. Kto korzysta z komunikacji miejskiej w Trójmieście ten się w cyrku nie śmieje. No i
  • Odpowiedz