Wpis z mikrobloga

Powiem wam, że jako już dorosły facet oglądnąłem jeden z odcinków "Muminków" i jako dziecko człowiek tego nie zauważa ale ta bajka przez swój klimat jest bardzo psychodeliczna, od początku przez muzykę, tajemniczość postaci i wywoływanie u człowieka takiego dziwnego uczucia, przecież te postacie, które tam występują ciągle są aluzją do naszych codziennych problemów, nawet depresji i wywoływanie takiej nostalgii poprzez grę na harmonijce przez Włoczykija! Ta bajka miała w sobie bardzo specyficzny taki zagadkowy i tajemniczy klimat przez co bardzo się różniła się od Gumisiów czy Smerfów.

#nostalgia #gimbynieznajo #heheszki #lata90 #seriale #film #swiat
wakxam - Powiem wam, że jako już dorosły facet oglądnąłem jeden z odcinków "Muminków"...

źródło: latest

Pobierz
  • 148
  • Odpowiedz
ta bajka przez swój klimat jest bardzo psychodeliczna,


@wakxam: To nie jest przypadkiem może tak, że właśnie przez to swojego czasu było naprawdę bardzo, bardzo dużo memów z nią? Ja mam na przykład tak, że stare bajki wchodzą mi dużo lepiej obecnie jak kiedyś, ale kiedy oglądam np Johnego Bravo
Cztero0404 - > ta bajka przez swój klimat jest bardzo psychodeliczna,

@wakxam: To ni...
  • Odpowiedz
@wakxam: No moja ulubiona wieczorynka, do której inne się nie umywają, bardziej głęboka, na pewno na mnie wpłynęła. Jakbym miał dziecko, to bym mu puszczał muminki. W ogóle zachęcam też do przeczytania książek, bo są też specyficzne, nawet jak dla starego.
  • Odpowiedz
@wakxam pamietam na youtubie jakis as wrzucil fajna wersję (long?). Puszczales dziecku a w polowie zaczynaly sie jakies glitche, dzwiek od tylu, czarno biale znieksztalcone. Nk da linka
  • Odpowiedz
  • 259
Bałem się Buki wchooj i tych świecących potworków, co chodziły stadami, wygladały jak wibrator z wyłupiastymi oczami i jeszcze tej starej koorwy czarownicy. "Opowieści z Krypty" przy Muminkach to jest pikuś. Najbardziej mi zapadał w pamięc odcinek o stekach czy tam kotletach z ludzi :D Pozdrawia rocznik 86
  • Odpowiedz
@wakxam: Zdecydowanie tak jest. O ile pamiętam sama książka została napisana podczas wojny i jest to niejako ucieczka od niej. Natomiast film/bajka jest bardzo niepokojąca, chociaż jednocześnie niesie wiele fajnych mądrości (i patrząc dzisiejszymi oczami - stereotypów też :)
Ogólnie mam wrażenie, że co drugi odcinek to tajemnice jakieś, a to hatifnaty, a to czarownica, buka, czarnoksiężnik, las. Ale wrócę do tej bajki, tylko czekam aż córka podrośnie.
  • Odpowiedz
@wakxam muminki są poruszane dość często na studiach pedagogicznych. Bajka podświadomie ma nastawiać dzieci na radzenie sobie z trudnymi sytuacjami w zyciu. Np. Postac buki ma wywołać strach przed potencjalnym zagrożeniem ze strony zboków lubiących dzieci
  • Odpowiedz
Ja ostatnio nadrobiłem muminki całą serie i to jest taki vibe, że aż przyjemnie się to oglądało w formacie takiej bajki na dobranoc. epizodyczność, charaktery postaci i same historie sprawiają że naprawdę polecam tą produkcje każdej osobie.
  • Odpowiedz
@Rdfssajkl: Muminki animowane rysunkowo robiło japońskie studio Telescreen. Łódzki Semafor robił starszy serial półprzestrzenny (coś pomiędzy animacją wycinankową a lalkową).
  • Odpowiedz