Wpis z mikrobloga

#perfumy #slub

Siemanko perfumowe swiry xd
Sprawa wyglada tak: za 2 miesiace biore slub i szukamy wraz z niebieskim perfum na te jedyna w swoim rodzaju okazje. Zamierzamy wybrac sie do paru popularnych perfumerii (douglas, sephora etc) i poszukac czegos wyjatkowego, ale moze moglibyscie polecic cos, co warto byloby od razu sprawdzic? Ja uzywam zazwyczaj tych trzech perfum i odpowiadaja mi ich zapachy: dior j'adore, ck euphoria, jimmy choo floral. Niebieski natomiast ma tak: rowniez ck euphoria, tom ford gray vetiver, emporio armani diamonds (ale tych juz nie produkuja, ma jeden stary flakon ktorego uzywa raz na ruski rok, bo bardzo je lubi i mu szkoda xd), oraz jakis ysl z tych popularnych, nie pamietam konkretnie, ale lhomme ze srebrna nakretka. Wiem tez, ze chcialby bardzo kiedys kupic creed aventus, ale cena troche go przeraza xD

Wszystkie propozycje mile widziane, po prostu nie chcemy isc i wachac wszystkiego po kolei, bo po kilku zapachach wszystko juz sie miesza i ciezko bedzie cos wybrac. Pomozecie?
  • 14
  • Odpowiedz
@sramnawas "chcemy kupić coś wyjątkowego więc pójdziemy do sephory" brzmi jak "chcemy zjeść obiad życia więc planujemy mcdonalda". Idźcie do perfumerii niszowej, w każdym mieście wojewódzkim coś będzie takiego i pogadajcie z obsługą, oni ogarniają w przeciwieństwie do tych w sephorze
  • Odpowiedz
@sramnawas: Aventusa można kupić na grupach w cenie 900zł/100ml, w podobnych klimatach można spojrzeć na Hacivata ale wyjątkowość zabija liczba klonów i podrób.
  • Odpowiedz
@sramnawas: dla pary fajną opcją są zapachy MFK - Gentle Fludity Silver i Gold. Mają dokładnie te same nuty, ale w odwróconej piramidzie, co sprawia, że jeden zapach jest wyraźnie męski i elegancki (Silver, idealny na ślub latem) a drugi wyraźnie kobiecy. No tylko że to trochę drogie i nie do znalezienia w Sephorze czy Douglasie. Ale tam raczej nic wyjątkowego nie znajdziecie.
  • Odpowiedz
@Funshyy za to aventus nie ma klonów, nic a nic, a armafa mozna kupić za 1/10 ceny i zwykly zjadacz chleba nie rozrozni, dlatego juz lepiej isc w jakiegos blue de chanel albo dg light blue, pamietaj ze za 2 miesiace beda upaly a ten twoj avik to tak srednio na 30 stopni wiec trzeba isc w wodne/cytrusowe
  • Odpowiedz
@MetalowyBieg: no przecież napisałem że "wyjątkowość zabija liczba klonów i podrób". Nawet Aventusa nie proponuje tylko pisze autorowi, że można wyrwać taniej niż wskazują ceny na necie.
  • Odpowiedz
@MetalowyBieg: można iść w odlewki LV, Xerjoffa, PdM itd. które są często tworzone żeby podobać się otoczeniu. Poza tym niezbyt mnie interesuje ta dyskusja na temat wyjątkowości, bo sam używam głównie mainstreamu i tego co się podoba niekoniecznie zwracając uwagę czy inni używają jeśli nie jest to towarzystwo, w którym przebywam.
  • Odpowiedz
@sramnawas: kupcie coś unisexowego i wypsikajcie się tym razem ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jak chłop lubi vetiver, to może Bois Imperial, dość dużo kobiet go nosi, można wąchnąć m.in. w Mood Scent Bar. Inne unisexy to np Tom Ford Tobacco Vanille lub Black Orchid, Parfums de Marly Pegasus, Kilian Angels Share, Attar Collection Khaltat Night... Ogółem dużo z wymienionych ma też fajne klony więc można sobie zamiast
  • Odpowiedz
@sramnawas: Nie słuchaj tych perfumowych świrów którzy poleca ci jakieś niszowe smrody po których się zadusicie.

Oboje użyjcie YSL Kourosa. Tylko nie używajcie go wcześniej żeby nos się nie przyzwyczaił i ten dzień był wyjątkowy
  • Odpowiedz