Wpis z mikrobloga

Art. 541. [Wyłączenie z obowiązku pełnienia służby wojskowej]

1. Nie powołuje się do służby wojskowej pełnionej w razie ogłoszenia mobilizacji i w czasie wojny osób, które zostały wyłączone z obowiązku jej pełnienia.
2. Wyłączenia dokonuje szef wojskowego centrum rekrutacji, a w przypadku żołnierzy pełniących czynną służbę wojskową dowódca jednostki wojskowej.
3. Wyłączenia dokonuje się również w czasie pokoju.
4. W czasie pokoju nie podlegają wyłączeniu osoby, o których mowa w ust. 5 pkt 1 lit. b, które dobrowolnie zgłosiły się do pełnienia czynnej służby wojskowej.
5. Wyłączenie następuje:
1) z urzędu i dotyczy osób, które:
a) wykonują mandat posła albo senatora

Putina wgnieciemy w ziemię, ale ja kochani zdalnie, bo ja nie mogę iść na front.
#sejm #obowiazkowecwiczeniawojskowe #polityka
Dawul - > Art.  541.  [Wyłączenie z obowiązku pełnienia służby wojskowej]
1.  Nie pow...

źródło: dd63130735e82a5003f7f75df1f41370

Pobierz
  • 64
Ale skąd ten wniosek?


@Dawul: Chociazby stad, ze obecnie wiekszosc analitykow NATO zaklada, ze Rosja po upadku Ukrainy w ciagu kilku lat zaatakuje panstwa baltyckie.

A ja myślałem, że wojsko jest do tego, żeby nas bronić w czasie zagrożenia


No jest, ale pelnoskalowego konfliktu nie wygrywa sie tylko zawodowym wojskiem. "Wojny wygrywaja rezerwy".
  • 3
@Strus:

Chociazby stad, ze obecnie wiekszosc analitykow NATO zaklada, ze Rosja po upadku Ukrainy w ciagu kilku lat zaatakuje panstwa baltyckie


Większość analityków nato stwierdzała też że Rosja nie zaatakuje na pewno Ukrainy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

No jest, ale pelnoskalowego konfliktu nie wygrywa sie tylko zawodowym wojskiem. "Wojny wygrywaja rezerwy".


To niech ogarniają rezerwy, które chcą iść na wojnę.
To niech ogarniają rezerwy, które chcą iść na wojnę.


@Dawul: Ogarniaja (WOT, DZSW, kiedys NSR), ale to ciagle bedzie za malo.

Polecam pogodzic sie z faktem, ze w przypadku wojny Rosja vs. NATO jest bardzo duze prawdopodobienstwo, ze w koncu trafisz na front, i chociaz minimalnie sie do tego przygotowac zamiast zaklinac rzeczywistosc albo byc na nia zly.
  • 3
@Strus:

Ogarniaja (WOT, DZSW, kiedys NSR), ale to ciagle bedzie za malo.


No to widocznie jest ich za mało.

Polecam pogodzic sie z faktem, ze w przypadku wojny Rosja vs. NATO jest bardzo duze prawdopodobienstwo, ze w koncu trafisz na front, i chociaz minimalnie sie do tego przygotowac zamiast zaklinac rzeczywistosc albo byc na nia zly.


Okej mam sie pogodzić z tym że wraca niewolnictwo. Spoko masz rację. Można się w
To niech ogarniają rezerwy, które chcą iść na wojnę.


@Dawul: równie dobrze mógłbyś powiedzieć żeby podatki płacili tylko ci, co chcą. Może znajdzie się z 5% populacji która rozumie, że drogi i infrastruktura nie bierze się z powietrza, ale reszta będzie myślała że przechytrzy system i będzie mogła pasożytować.

A ja myślałem, że wojsko jest do tego, żeby nas bronić w czasie zagrożenia, a nie uczenia się obsługi sprzętu w czasie
  • 2
@BennyLava:

równie dobrze mógłbyś powiedzieć żeby podatki płacili tylko ci, co chcą. Może znajdzie się z 5% populacji która rozumie, że drogi i infrastruktura nie bierze się z powietrza, ale reszta będzie myślała że przechytrzy system i będzie mogła pasożytować.


Genialne porównanie. Rozumiem, że podatki płaca takze mężczyźni w wieku poborowym a reszta jest zwolniona? I płacenie podatków = trwałe kalectwo, umieranie, bycie zgwałconym na froncie?

dostałeś konkretne argumenty na które
wiadomo to normalne, że osoby, które decydują, o tym kto zostanie zmuszony do wyjazdu na front same się z tego obowiązku wyłączyły ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Dawul: Tak, to wiadomo. Wiadomo to już od dawna, poczytaj sobie historię jak kończyli przywódcy którzy razem z wojskiem walczyii na froncie i jak kończyły armie którym zabijano dowódców.
Wolałbym być w armii w której generałowie strategicznie zwyciężają z przeciwnikiem niż
  • 2
@SamiS:

Wolałbym być w armii w której generałowie strategicznie zwyciężają z przeciwnikiem niż z takimi co biegną obok mnie krzycząc huuura! Większe szanse mam w tej pierwszej.


No to nikt Ci tego nie zabrania, ale dlaczego masz do tego zmuszać innych?
jak byś to sobie wyobrażał że posłowie i senatorowie wraz z prezydentem na czele stworzą batalion?


@Deladomboix: a jak ty sobie wyobrażasz, że kurierzy, pracownicy sklepów z AGD, tynkarze, na czele z informatykiem tworzą batalion?
Do funkcjonowania państwa w zupełności wystarczą osoby z 3 pierwszych rzędów sali plenarnej. Reszta to podnosiciele ręki.
a jak byś to sobie wyobrażał że posłowie i senatorowie wraz z prezydentem na czele stworzą batalion?


@Deladomboix: ja sobie za to wyobrażam, że jest jasno określone ustawą że w razie wojny tylko garstka posłów i ministrów jest uprawniona do opuszczenia kraju żeby tworzyć rząd na uchodźstwie a reszta pozostaje na stanowisku do końca i w razie porażki oddaje się do niewoli. Już jeden wyścig szczurów do Rumunii oglądaliśmy w 1939.
a jak byś to sobie wyobrażał że posłowie i senatorowie wraz z prezydentem na czele stworzą batalion?


@Deladomboix: batalion złożony tylko z nich to nie ale mogą pójść na służbę spełnić swój obywatelski obowiązek jak to mawiają i gonić na froncie wraz z innymi obywatelami skoro chcą wojować.

Niech świecą przykładem wybrańcy narodu a nie jak zwykle hipokryzja i zdziwienie że ludzie im nie ufają xd