Wpis z mikrobloga

Co oznacza słowo "facecik"? XD widzę, że bardzo często pojawia się na X lub na threads i zazwyczaj da się wyczuć w komentarzu kobiety, która to pisze, że po prostu nienawidzi mężczyzn i bywa agresywna.

Rozumiem, że facecik ma mieć negatywny wydźwięk, ale cholernie bawi mnie to słowo. Tak samo jak swego czasu używano określenia "cipeusz". XD
#pytanie
  • 5
  • Odpowiedz
@Varmandoble facecik to słowo które ma za zadanie podważyć męskość danego mężczyzny. Zdrobnienie to zabieg stylistyczny który ma sprawiać wrażenie że obiekt jest mały, słaby, nieporadny czyli przeciwieństwa do społecznie zakotwiczonego wzoru mężczyzny
  • Odpowiedz
@Varmandoble: ja bardzo kocham mężczyzn w moim życiu i mimo to czasem facecikuję, więc nie wiem czy to jest dobry marker mizoandrii, w każdym razie dla mnie bycie facecikiem to przejawianie takich negatywnych "macho" zachowań, opierających się na fałszywym, rozdmuchanym poczuciu bycia wyznacznikiem tego co jest męskie, a co niemęskie. Tj. jeśli ktoś usłyszy, że jego kumpel używa kremu z filtrem i powie, że to ciotowate, to to jest facecik moment.
  • Odpowiedz