Wpis z mikrobloga

@Sosa_wwg robisz kursy podstawowe świadectwo zdrowia i jedziesz za cadeta pensja na start to między 300 a 1000 euro. Możesz iść do szkoły policelanej na oficera 2 lata chyba albo na studia to 4 lata.
Marynarz stuka rdze i maluje plus inne prace zależne od typu statku. Np na eerv nic się nie robi a można zarobić koło 15k zł miesięcznie płacone i na statku I w domu. Za marynarza na tankowcu
  • Odpowiedz
Ja polecam unikać firm które dają pieniądze tylko na burcie. Za kucharza średnio masz 3500€na offshore (bez doświadczenia), niektórzy wyciągają 4100€ ale to tylko płatne na burcie (tak jest u mnie). Jeżeli chodzi o kontrakty, to na statkach badawczych masz średnio 6 +/- 2 tyg (przeważnie u mnie 8 + aż się skończy projekt badawczy). Nie będę owijał w bawełnę ja mam zamiar niedługo skończyć z pływaniem, bo mi się to już
  • Odpowiedz
  • 0
@AdamDE wogole to jak szukać tych ofert w necie prawie nic nie ma tylko żegluga morska A ofertę dostałem od wujka bo pracuje na statku czemu nie ma nic w necie ?xd
  • Odpowiedz
@Sosa_wwg: Ja pisałem do firm (wystarczy napisać odpowiednie prompty w wyszukiwarce i niemal od razu Ci wyskoczy) i stworzyłem dość mocnego linkedin, trafiła mi się oferta (osoba rekrutująca napisała mi na chat że potrzebują ludzi i tak wylądowałem w offshore). Teraz pływam za AB (to będzie mój ostatni kontrakt na tym stanowisku w tym roku). Bo okazało się że zdobyłem rezydenturę podatkową niemiecką, a umowy miałem duńskie i teraz mam problem
  • Odpowiedz