Wpis z mikrobloga

#anime #animedyskusja #koneserslabychbajek

https://myanimelist.net/anime/54794/Metallic_Rouge

Metallic Rouge

Ehh... Metalik Róż... czemu ty mi to zrobiłeś? (°°
Już nie raz się wypowiadałem w temacie tej bajki w trakcie sezonu, więc będzie krótko.

Ta bajka mogła mieć wszystko - zaczyna się bangierskim openingiem, przedstawia dwie fajne dziunie w sci-fi cyberpunkowym świecie i zapowiada doskonałą zabawę bo pewnie będą mieć świetne przygody. Rzeczywistość zweryfikowała:

- Op pozostał bangierski
- Te dziunie wcale nie są fajnie, beznadziejne napisane kartonowe postacie
- Świat ssie pałkę i został zarżnięty durnymi japonizmami tak powszechnymi w sytuacji gdy autor nie ma żadnego pomysłu, a chce być oryginalny na siłę
- Ich przygody to ledwo trzymający się kupy, trzeszczący w szwach potworek, co bezpośrednio wynika z poprzedniego punktu.

Jedyny powód dla którego można to obejrzeć to właśnie ta wspaniała animacja. W poprzednim zdaniu najpierw napisałem "warto" zamiast "można", ale się poprawiłem.

Nie warto. Chcę poinformować oficjalnie studio Bones, że jestem wzburzony.
kinasato - #anime #animedyskusja #koneserslabychbajek

https://myanimelist.net/anime/...
  • 7
  • Odpowiedz
Jedyny powód dla którego można to obejrzeć to właśnie ta wspaniała animacja.

Nie przesadzałbym z tym. Zła nie jest, ale jakby ktoś się mnie zapytał, czy coś zapadło mi z tych scen w pamięci, to nie bardzo jestem w stanie podać.

Róż jest zwyczajnie kiepskim anime i to nawet na tle innych kiepskich mordoklepek. Szkoda.
  • Odpowiedz
  • 0
@vries: Nie przesadzam, animacja obiektywnie trzyma wysoki poziom, z okazjonalnym zrywaniem czapki. I nie mówię tu o walkach, walki ssają pałkę (te w kostiumach, normalne są spoko). Ale sporo jest ładnej animacji w scenach takich zwyczajnych, jak jazda autobusem czy wrzucana chyba już wcześniej scena na korytarzu. Raczej niespotykane w masowych sezonowych bajencjach.
kinasato - @vries: Nie przesadzam, animacja obiektywnie trzyma wysoki poziom, z okazj...
  • Odpowiedz
@kinasato: Może inaczej. W Różu animacja jest na wysokim poziomie prawie cały czas, ale całości oprawy brakuje artyzmu. Brakuje celu. Weźmy przytoczoną scenę. Ładna animacja, ale czy zrobi to na kimś wrażenie? Moim zdaniem nie zachęci nikogo do oglądania. Dla porównania poniższa scena z CSM. Ludzie w komentarzach mówią, że by oglądali jakby całe anime z takich domowych scenek. Brakuje tego efektu elementu zachwytu. Tu jest pies pogrzebany. Jakby robili mniej
vries - @kinasato: Może inaczej. W Różu animacja jest na wysokim poziomie prawie cały...
  • Odpowiedz
  • 1
@vries: okej ale to już nie mówimy o animacji, a o reżyserii i kompozycji scen. To, czy scena zapadnie w pamięć czy nie tylko po części zależy od jej jakości. Ile przecież mamy zapadających w pamięć scen prosto z szaftozy, gdzie animacji niewiele, a ryje powykrzywiane.
  • Odpowiedz