Wpis z mikrobloga

czy miał ktoś z was może zakładany światłowód w mieszkaniu ale już takim wykończonym? jak to ogólnie wygląda? obecnie mam internet na kablu wychodzący z gniazka w ścianie do zaraz obok pod biurkiem routera i tyle. Dostałem info od orange że będę mógł niedługo przejść na światłowód, czy będzie to wizualnie podobnie wyglądać czy będę mieć więcej kabli i będzie mniej estetycznie?

#router #swiatlowod #swiatlowody #internet
  • 7
  • Odpowiedz
@hoppbakke: Ja podczas budowy rozłożyłem przewody internetowe po całym domu, mimo, że w mojej lokalizacji nie istniał wtedy jeszcze żaden dostawca "po kablu" a tym bardziej światłowodem. Jak już się taki pojawił, to poprosiłem o montaż na strychu. Poprosiłem o montaż na strychu, a przez pierwsze 2 lata nawet nie użyłem kabli w ścianie - wystarczyły 2 repeatery w gniazdkach.
  • Odpowiedz
@hoppbakke: u mnie opcja z Vectry była, potrzebowałem szybkiego neta do pracy - przyszli goście wywiercili dziurę w ścianie, nie było gniazdka przy wejściu na router, więc pociągnęli mi luzem kabel 8 metrów po mieszkaniu, założyli wszystko i poszli. Wyglądało to źle, ale działało. Potem dogadałem się z niezależnym technikiem, który zrobił mi korytko i zamontował pudełko na ścianie, żeby przeciągnąć kable i podłączyć router przy suficie. Także dodatkowy koszt 4-5
  • Odpowiedz
@hoppbakke: to tak, z orange światłowód mi założyli.(Nju mobile) Przyjechał technik i mówi trza wiercić w bloku na klatke dziure w ścianie. Ja mowie chłopie tu już idzie jakiś drut od klatki. Widzi to mówi, że to z upc drut. Wywaliliśmy go ze ściany chłop przepchał światłowód, który jest w uj cieńszy, zalepił tam troszku gipsem te dziure. Od światłowodu mam małe białe pudełko, ono ma rozmiary 2 paczek fajek. Z
  • Odpowiedz
@hoppbakke: Ja tam sobie sam ogarnąłem dziurkę z mieszkania na korytarz, żeby przypadkiem monter nie przewiercił jakiegoś kabelka elektrycznego (bo tak potrafią). Przyszedł monter to mu od razu na dzień dobry powiedziałem że otwór już jest, ale w zamian za to chcę by odmierzył mi dwadzieścia cztery metry światłowodu, zwinął w okrąg, założył wtyczke i skonfigurował router po środku pokoju. Zrobił jak chciałem. Potem sobie położyłem listwy, pochowałem światłowód i mam
  • Odpowiedz
  • 0
@hoppbakke monter here

Wszystko zależy na kogo trafisz, trafisz na podwykonawcę który ma płacone od sztuki, to będziesz miał średnio zrobione, trafisz na montera który jest na UoP, to w zależności czy ma czas, jeżeli ma czas to w miarę estetycznie się zrobi, pochowa w listwy przypodłogowe, może korytka założy jeżeli ma ITP

Ale ogólnie to najlepiej zrób tak:
Jezeli umiesz, chcesz i się nie boisz to wykuj sobie w ścianie bruzdę,
  • Odpowiedz
  • 0
@hoppbakke ewentualnie jeżeli masz opcje, to połóż samemu ten kabel, kabel optotelekomunikacyjny jednomodowy instalacyjny 1J, może by drop 2J też nawet.

A nawet możesz położyć kabel sieciowy zwykły, pod same drzwi jeżeli masz opcje, wtedy monter zakłada terminal ont zewnętrzny i do modemu idzie bezpośrednio skrętka net

Tak są zrobione nowe mieszkania - przy wejściu masz skrzynke teletechniczna z której idą wyprowadzone kable do pokojów, jeżeli masz małe mieszkanie i nie potrzebujesz
  • Odpowiedz
  • 0
@Retsew a, i jeżeli będziesz chciał sam światłowód kłaść to uważaj żeby go nie zginąć, na obu końcach zostaw 2 metry zapasu.
  • Odpowiedz