Wpis z mikrobloga

@robertx: ehhh, brakuje mi tych beztroskich czasów kiedy uje@#$ło się głowę kobiecie ze słomy, truchło podpaliło i wrzuciło do rzeki a po wszystkim jak gdyby nigdy nic wróciło na pszyre omawiać cykl rozwojowy pantofelka. Wgl w Polsce jeszcze kultywuje się takie tradycje czy "nowocześni rodzice" zabraniają uczestniczyć dzieciom w takich bestiastwach ryjacych psychikę (zdaniem współczesnych płatków śniegu)?
@robertx na wsi zmienia się już mentalność i ludzie powoli odchodzą odprawiania pogańskich gusł i wiary w przesądy. Z palenia kukły można mieć dobre wspomnienia, bo ty było nasze dzieciństwo, ale wcale się nie dziwię że teraz już się ludziom nie chce odprawiać tego "rytuału". Ja też mam to gdzieś i nie czuję potrzeby rzucania śmieci do rzeki w imię "tradycji".
@robertx ale jakby na to spojrzeć z boku, to przecież #!$%@? by palić jakąś kukłę ubraną w jakieś stare ubrania z poliestru i potem wrzucać ją do rzeki (ktore już bez tego są syfiaste). Może najwyższy czas wymyślić jakiś bardziej ekologiczny zabobon? xD