Wpis z mikrobloga

Kilka dni temu był u mnie hydraulik na małej robocie w domu. Dodatkowo poprosiłem go o wymianę jednego korpusu na filtr pod zlewem i okazuje się, że z jednego śrubunku cieknie lekko woda. Jest to śrubunek stożkowy bez uszczelki. Kapie gdzieś około kieliszek na 12h. Hydraulik nie może przyjść przez tydzień i pytanie do ludzi z #hydraulika. Jak uszczelnić ten śrubunek? Próbowałem dokręcić kluczem i nadal cieknie. Boje się, że zerwę gwint.
  • 8
@ztakisam: jak stożkowy bez uszczelki to rozkręć go sprawdź czy niema żadnych syfow lub zadziorów i skręć jeszcze raz, czasem jakiś syf wejdzie i dokręcanie nic nie daje tak samo jeśli są jakieś osady to można jakimś delikatnym papierem ściernym przelecieć lub wełną stalową.
@ztakisam: jeśli śrubunek stożkowy cieknie to są trzy możliwości:
- jest krzywo zainstalowany, jedna strona pręży i robi to na tyle mocno, że dociąganie nic nie daje. Rozkręć i upewnij się, że one równo dolegają, nie pod kątem ustawionym na sztywno.
- któraś połówka jest uszczerbiona. Mosiądz jest miękki, wystarczy stuknięcie kluczem przy montażu. Rozkręć, dokładnie sprawdź palcem obie bieżnie, czy nie ma na żadnej zadziora. Przy okazji możesz je lekko