Wpis z mikrobloga

No ale może wypowiedzieć umowe i cie wypieprzyć na ulice po okresie wypowiedzenia?


@danio101010: polecam zapoznać się z ustawą o ochronie praw lokatorów ( ͡° ͜ʖ ͡°) właściciel mieszkania nie może od tak sobie rozwiazać umowy, albo nie przedłużyć kolejnej, bez wyraźnego powodu, jeśli wynajmujący stosuje sie do zasad umowy najmu.
  • Odpowiedz
@u8t3io3p: A rozumiesz co napisałem? Są oferty takie jak: "1500 z opłatami" I nie ma rozdziału na odstępne i opłaty. W takim wypadku właściciel ma policzone ile średnio te opłaty wynoszą i nie liczy tego na bieżąco. Jeżeli oferta jest "1000zł odstępne + opłaty", to wtedy bez znaczenia. Naucz się czytać ze zrozumieniem.
  • Odpowiedz
albo nie przedłużyć kolejnej, bez wyraźnego powodu, jeśli wynajmujący stosuje sie do zasad umowy najmu.


@Glikol_Propylenowy: To dotyczy socjalnego zasobu mieszkaniowego. Na rynku prywatnym normalnie kończy się umowa i elo. Właśnie dlatego KC jako podstawowe dwa typy umów wymienia te na czas oznaczony i nieoznaczony. Po zakończeniu umowy najmu zawartej na czas oznaczony moge sobie jebnąć 3 tys odstępnego albo w ogóle nie mieć chęci wynajmowania mieszkania. Ty serio myślisz, że
  • Odpowiedz
@Metylo: Się śmiejesz, ostatnio byłem u ziomka i leżała na stole umowa na wynajem, bo ktoś im się tam wyprowadził z mieszkania i podpisywali nową. Był w niej zapis, że zakaz przyprowadzania gości bez zgody właściciela, żeby było śmieszniej, wynajmują od emerytowanego policjanta xDD
Sprawdziłem z ciekawości i oczywiście takie zapisy są nielegalne, ja nie wiem jak można podpisywać takie rzeczy na umowach ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@sierramikebravo: od kiedy to wynajmujacy liczy? co z tego ze ma srednio policzone skoro nastepny zamiast 2m3 wody bedzie zuzywal 20? albo 1? tez bedzie mial na to wywalone? wiesz ze spisuje sie liczniki?
  • Odpowiedz
@Metylo: oczywiście już się gołodupcy aktywowali pluć na landlorda, a życie nie jest takie jednoznaczne.
Tak, ci tam na cytatach są śmieszni, bo wizyty dziewczyny sa normalne i nie powinny niczym skutować, ale jeżlei zamieszkałaby na stałe to jest to argument do podniesienia ceny. Tak samo jak np. deklaracja braku zwierząt, a jednak jakieś jest sprowadzone.
Zdziwilibyście się gołodupcy jak cwani są lokatorzy i jak podnajmują mieszkania. Gość może chcieć wynajmować
  • Odpowiedz
@Gleba_kurfa_Rutkowski_Patrol: to wygraj taka sprawę w sądzie, wynajmujący powie CI, że się nie wyprowadza, bo nie.ma gdzie, albo podczas mieszkania przez rok w Twoim mieszkaniu, utracił możliwość mieszkania w miejscu podanym w umowie i będzie Ci normalnie płacił dalej, mimo, że umowa pomiędzy Tobą a nim dobiegała końca. W świetle prawa nic nie możesz zrobić, a gościa z Twojego mieszkania nie eksmitują, gwoli sprawiedliwości społecznej ( ͡° ͜ʖ ͡
  • Odpowiedz
@u8t3io3p: To jeszcze raz, ostatni. Łopatologicznie.
Masz mieszkanie. Chcesz je komuś wynająć.
Wiesz, że czynsz wynosi 500zł, a rachunki DLA JEDNEJ OSOBY wynoszą ŚREDNIO 150zł. Sumarycznie 650zł. Dodajesz do tego odstępne w wysokości raty kredytu 1000zł. Podpisujesz umowę z JEDNĄ, wspólną kwotą, niezależnie od liczników. Jak mieszkałem po wynajmach, to takich umów było sporo.
Całość spina się dla Ciebie "na zero", bo ponad spłatę mieszkania, nie dostajesz nic więcej.
Pewnego dnia
  • Odpowiedz
@sierramikebravo: Oczywiscie ze wzrosnie koszt zuzycia i wyjdzie to w rozliczeniu polrocznym,ba moze w mieszkaniu mieszkac DWIE osoby, a byc zgloszona JEDNA, efekt bedzie taki, ze bedzie doplata raz na rozliczenie, brakuje jeszcze rozliczenie jak kolega przyjdzie na mecz i pojdzie sie wysrac xD
  • Odpowiedz