Wpis z mikrobloga

#kanalzero #izrael #polska #stanowski

Uważam na poważnie, że Stano & #kanalzero powinni zrobić cykliczną serię "Żydowskie zero" z przedstawicielami społeczności Żydowskiej, ale takiej bardziej niż ambasador, powiedzmy że warunkiem byłoby coś niedużego: mówienie po polsku. Myślę że znalazłoby się kilku żydów mówiących po Polsku w PL bądź Izraelu, którzy zechcieliby prowadzić dyskurs w nieco innej narracji niż pozycja oblężonej twierdzy.

Zachowanie przedstawiciela Izraela jawnie pokazuje że Polska i Izrael nie mamy nawet platformy to normalnej dyskusji. I dlatego taka mogłaby powstać, nie musi być regularnie i bardzo często - wszystko raczej po to by trzymać poziom

I niech to nawet będą wypowiedzi krytyczne wobec Polaków, ale niech będą sensowne i rzeczowe. Adekwatne. Myślę że nieco wyżej w hierarchii bycia łobuzem od napisów na murach, które szkalują naród - takie widziałem zarówno w Polsce, jak i zdjęcia takowych z Izraela, jest namalowanie swastyki na plakietce ambasady i wyzwiska od gówien? /

Dajcie spokój, dzieciaki - Pomoglibyście zorganizować coś... dajmy na to nawet wspólny festiwal muzyczny polsko-żydowski, zaproście nas, potem my was zaprosimy, to by było dobre miejsce na konstruktywną krytykę. Jak Wy kierunków nie znacie, wszystko mylicie. Facet źle skręcił na Kaliningrad, a na takiej bani jechał, że trafił nad Wisłę. On w końcu wytrzeźwieje i ogarnie swoją pomyłkę, prawda?
  • 2
  • Odpowiedz
@PanStanislaw słaby pomysł, tutaj ambasador sam się wystawił + jest nagranie jak drze mordę na mazurka po programie

niech zaproszą ambasadora palestyny i zrobią debatę
  • Odpowiedz