Wpis z mikrobloga

Mirki mam pytanie, bo się trochę zmartwiłem. Mieszkam w #krakow i wczoraj pomagałem kumplowi w kupnie #volvo C30 z 2007 roku w dieslu. Auto bajka, niski, udokumentowany przebieg, blacharsko wyśmienicie, no nic tylko brać. No i wziął wóz, bo naprawdę super auto. Ale dziś sie budzę i mnie naszła refleksja, że w Krakowie radni usiłują przepchać SCT dla całego miasta i w najgorszym wypadku kumpel za 2 lata musiałby się go pozbyć. Wczoraj ze zwyczajnego przemęczenia kompletnie nam to wyleciało z głowy ( ͡° ʖ̯ ͡°). Na szczęście na razie NSA uwalił decyzję rady, ale zapewne w niedalekiej przyszłości będzie miała miejsce dogrywka. Jak myślicie kupno tego auta to był błąd, czy na miejscu ziomka byście się cieszyli jazdą i nie zawracali głowy takimi pierdołami?
#motoryzacja #samochody
  • 15
  • 0
@statystyczny_yt: dla mnie to jest szokujące, żadne inne miasto nie wprowadza tak drakońskich przepisów i to tak szybko. od wielu lat wiadomo, ze auta w bardzo małym stopniu odpowiadają za smog (czasy dwusuwowych syrenek minęły dawno), a oni dalej konsekwentnie w to brną. w Krakowie mieszka mnóstwo niezamożnych ludzi, którzy nie będą sobie mogli pozwolić na zmianę auta.
@pixxel c30 bardzo ładny wóz sam chciałem z 2.0 w benzynie @Ademu jak wejdzie SCT mogą spać ceny diesli a za to pójdą w górę auta które wjadą @pixxel tu nie chodzi, że brną szybko dwusuwowa syrenka do sct i tak wjedzie na legalu xd ale za kilka lat każde miasto w pl będzie mieć strefę czystego #!$%@?ństwa już Katowice to ostatnio zapowiedziały.
@pixxel pakowanie się teraz w diesle bez euro 6, to niezbyt dobry pomysł. Im bliżej wprowadzenia SCT w miastach w PL, tym te diesle będą bardziej tanieć i więcej ludzi będzie chciało się ich pozbyć. Im kumpel go szybciej sprzeda, tym lepiej dla niego. ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • 1
@Zielony34: Euro 4, z tego co widzę w planach trzeba będzie mieć co najmniej euro 5 od 2028

@mwink W miastach pewnie tak, ale na takich wsiach jest mnóstwo ludzi, którzy do dużego miasta nigdy nie pojechali i nie pojadą i nie pogardziliby takim autem na dojazdy do pracy. W ogóle na wsiach mega popularne jest posiadanie nowego auta na pokaz i starego na dojazdy do pracy, żeby nie zużywać nowego