Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Sorry że z anonima, ale sytuacja kryzysowa, nie mam dostępu do swojego laptopa. Otóż mojej różowej padła pralka, kupiła na szybko nową i pojechałem jej ją podłączyć. Mniej więcej wiedziałem jak to się robi, ale przeczytałem instrukcję. Wszystko poszło gładko. Zdziwiło mnie jednak jedno. Moja różowa powiedziała mi, że normalnie kręcił się bęben przed zamontowaniem pralki, wyciągała z niego instrukcje obsługi, a przecież śruby transportowe nie były wyciągnięte. Niestety nie miałem tego jak sprawdzić, bo powiedziała mi to już po podłączeniu. O ile mnie pamięć nie myli, jak z 10 lat temu albo i lepiej wymieniałem pralkę z moim starym pijanym, to przez śruby bęben był nieruchomy. Chociaż tu jest inny silnik, inwerterowy (cokolwiek to znaczy) a dawniej były chyba normalne szczotkowe. Boję się, że coś spierdzieliła przekręcając bęben na chama. Nie będziemy dziś puszczać prania, bo jakby nas w weekend w nocy zalało to kaplica :__;
#majsterkowanie #pralka #agd



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Dipolarny
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 7
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: XD w każdej pralce bęben się kręci przy wkręconych śrubach, one tylko zapobiegają uszkodzeniu zawieszenia zbiornika podczas transportu. Pralka z wkręconymi śrubami zrobi pranie, tylko przy wirowaniu będzie skakać po całej łazience o ile się wcześniej nie rozdupi.
  • Odpowiedz
@wypokowy_expert @mirko_anonim potwierdzam. Sam miałem taką sytuację rok temu. Huk przy wirowaniu był nie do zniesienia. Bardzo nieprzyjemna sytuacja nigdy nie zapomnę. Jednak do wirowania nie wiedziałeś że coś jest nie tak. Zdążyłem tan zrobić 4 prania nic się nie rozdupulo (z tego miejsca chyba mogę zrobić reklamę pralce miele ( ͡º ͜ʖ͡º))
  • Odpowiedz
w mojej pralce LG nie było śrób a taka wkładka do środka od dołu wkładana.


@raven4444: to chyba używkę dostałeś, ten styropian od spodu to tylko dodatek, śruby są w każdej pralce muszą od góry bęben trzymać żeby nie podskoczył nawet jak od spodu jest zabezpieczenie.
  • Odpowiedz