Wpis z mikrobloga

@jarzynka: jakieś dzbany ytbowe rozpowszechniły słowo kraft i teraz każdy kebab dodaje kraty bo będzie +10zl. Jadłem raz kraftowy nad którym wszyscy się spuszczali, prawie się zeżygałem :/ a normalny kebab, ta niby slaba kula mocy wchodziło jak złoto
  • Odpowiedz
@jarzynka: przecież to normalna cena, 3 dychy to i kula mocy kosztuje. Pipripi tańsze nie jest, a pozycję typu buła mr kryhy to i ok. 50zł kosztowała, a kolejki w lublinie na 1h+
  • Odpowiedz
@jarzynka: no też
zwykły kebab będzie tańszy, ale takie bardziej wyszukane pozycję, sygnowane jakimś nazwiskiem będą i pod 5 dych kosztowały, a klientów będzie jak w piri piri, po godzinę na zamówienie.
miejmy tylko nadzieję, że tam serio jest lepsze mięso niż kula z makro czy innego selgrosa
  • Odpowiedz
@jarzynka: ale strzelam, że klientów im nie brakuje, ludzie chętnie dopłacą do nazwiska
w piri piri na własne oczy widziałem w tamtym roku kolejki i sam w niej stałem, i to nie weekend tylko środek tygodnia. a kebab za 5 dych prawie brała co druga osoba (mr kryhy z sosem serowym). Jakąś małą pozycję brała moja różowa to też prawie 3 dychy, a kebab wielkości wrapa z maka xd ale moja
  • Odpowiedz
  • 0
@-Propublicobono: Nie spodziewałem się takiego uderzenia klientów. Kolejka od rana do nocy. Pięknie dziękuję za cierpliwość. Dziś, kiedy po raz drugi spotkałem tę samą parę w kolejce, a krótka nie była – poczułem radość. Wracają!" – chwalił się w mediach społecznościowych Chajzer.
  • Odpowiedz