Wpis z mikrobloga

@Megawonsz_dziewienc: to w #!$%@? miejscu się uczyłeś jak nie miałeś np. różnych akcentów angielskiego na nagraniach, i jak cię nie uczyli zwrotów potocznych. propozycja nauki slangu xD w każdym miejscu po angielsku mówi się trochę inaczej więc chyba pomysł żeby nauczyć cię najbardziej uniwersalnego który wszędzie zrozumieją ma sens, nie sądzisz? i co z tego że nie będziesz brzmieć jak rodowity Brytol?
  • Odpowiedz
@Tippler: jedna z gorszych książek do języków, z jaką miałam do czynienia, już nawet podręcznik do łaciny był sensowniejszy. Robienie książek polskojęzycznych do języków obcych to jest jakieś nieporozumienie.
  • Odpowiedz
nie uczą zwrotów potocznych, slangu czy nie puszczają też materiałów w innych „gwarach” co by się osłuchać


@Megawonsz_dziewienc: Tak, a na polskim będą puszczać góralski czy śląski i kaszubski, z którego i tak nic nie zrozumiesz.
  • Odpowiedz
@Tippler: Była jeszcze płyta zafoliowana jak kupowałeś nowy od nauczycielki z rabatem 10 PLN. U nas nauczycielki języków były kioskiem ruchu normalnie, słowniczki, podręcznik, jakieś fiszki sprzedawały z wydawnictwa, jakoś super price, 99 % je kupowała, bo chciała mieć + u nich. Od starszych klas przechodzony sprzedawali bez płyty CD. Pewnie wartość płyty jako nośnika była, nie wiem, tak sobie strzelam. A co do podręcznika one wszystkie były bez sensu. Tak
  • Odpowiedz
@Megawonsz_dziewienc: wyobrażasz sobie, że ktoś się uczy języka polskiego i serwują mu śląski?
Słyszałeś kiedyś o AAVE? Afroamerykańska odmiana języka angielskiego, ludzie w Stanach, głównie czarni posługują się tym językiem na co dzień i jest to normalny dialekt, język potoczny. Naprawdę chciałbyś, żeby ktoś serwował ci dialekt w ramach nauki języka?
  • Odpowiedz
@Worm91: Bo nauczyciel dostaje gratyfikację za używanie danego podręcznika (językowego).

Z innych przedmiotów (np. informatyka w technikum) tak dobrze nie ma :(
  • Odpowiedz
@Tippler: Am Nachmittag um vier spiele ich Klavier, spater lern ich Mathe mein Freund kommt zu mir, wir gehen ins Kino oder sehen Fern, abends habe ich mude trotzen traum ich gern. Pisane z głowy, ostatnio korzystałem z tego podręcznika jakieś 25 lat temu. Pozdrawiam xD.

Żeby nie było, że szkalujemy tylko ten podręcznik - w liceum był bodajże Alles Klar, który był zrobiony bardzo podobnie pod imo kilkuletnie dzieci. Nawet
  • Odpowiedz
@Tippler: slang, akcent i inne gówna jie mają znaczenia bo w polskich szkołach zapomnieli, że język ma służyć do komunikacji. Uczą nas zasad, słówek ale nie uczą takiego "rozumienia na gorąco" i wykminienia co tu odpowiedzieć. Nie uczą myślenia i mówienia w danym języku, a co za tym idzie nie uczą komunikacji. A bez tego to sobie tekst czytany możemy rozumieć i to tyle.
  • Odpowiedz
Cos jak nauka jazdy, uczysz się jak zdać egzamin a nie jak poruszać się po drodze z kulturą i bez bycia zamulaczem lewego pasa


@Megawonsz_dziewienc: coś jak nauka jazdy, uczysz się jak zdać egzamin, a nie jak poruszać się po drodze z kulturą i nie być poganiaczem przyklejonym do lewego pasa.

Poprawiłem bo ci się błąd wdarł.
  • Odpowiedz