Wpis z mikrobloga

#allegrolokalnie #allegro #oszukujo #zakupy #toyota #autohandel Mirki i Mirabelki mam problem, poniżej opis sytuacji:
Kupiłem lampę LED prawa strona do auta + 3x czujnik parkowania (toyota rav4 2016 lift). Aukcję z lampą znalazłem na Allegro Lokalnie (osoba prywatna, posiada inne aukcje z używanymi częściami do aut) - zadzwoniłem podpytałem czy ma inne części. Okazało się, że ma czujniki parkowania i lampę na drugą stronę. Dogadaliśmy się co do wysyłki pobraniowej (wszystko telefonicznie). Zamówiłem 2x lampa (lew i prawa), 3x czujnik parkowania tył i wiązka na tył. Rzeczy miały przyjść w 2 paczkach jedna pobranie na 530zł druga na 500zł. Dziś odebrałem paczkę za 530zł. Okazało się, że lampa ma uszkodzone wszystkie mocowania i pęknięte szkło na rogu. Przy odbiorze nie otworzyłem paczki, bo jak to bywa szybko szybko ;< Jak tylko wróciłem do domu i paczkę otworzyłem, zobaczyłem uszkodzenia (w kartonie w którym przyszła znalazłem tylko jeden kawałek plastiku pasujący do uszkodzeń, reszty nie ma), to spróbowałem skontaktować się ze sprzedającym - nie odbiera. Kilka telefonów i sms - bez odzewu. Skontaktowałem się z infolinią INPOST - polecili złożyć reklamację, tak zrobiłem. Po tym wszystkim zadzwoniłem do sprzedającego z innego numeru - odebrał praktycznie bez zwłoki. Powiedziałem, że chodzi o uszkodzoną lampę - przez chwilę nic nie mówił, później się rozłączył. Teraz każda próba połączenia jest rozłączana. Mogę zrobić coś jeszcze? Aukcja z lampą do toyoty nadal wisi, wrzucam link ku przestrodze: https://allegrolokalnie.pl/oferta/reflektor-lewy-toyota-rav4-full-led-1619-zxf
  • 9
  • Odpowiedz
@przemax @Kakaladze Nie użyłem opcji kup teraz. Znalazłem aukcje na AllegroLokalnie, zadzwoniłem i wszystko dogadaliśmy przez telefon. Sprzedający nadał paczkę, ja zapłaciłem i odebrałem. Zakup nie odbył się przez Allegro więc na pewno nie pomogą. Orientujecie się może czy mogę iść z taką sprawą na policję? Coś mi się kojarzy, że jak sprzedający wysłał towar w stanie innym niż zapewniał, to nie jest to przestępstwo jako takie tylko niedotrzymanie warunków umowy i
  • Odpowiedz
@Kakaladze Spytałem znajomego policjanta co mogę zrobić. Polecił pojechać pod adres i #!$%@?ć :D. Mówi, że sporo takich spraw jest ale większość nie do wygrania + dochodzi zmarnowany czas i pieniądze.
  • Odpowiedz