Wpis z mikrobloga

#druk3d

Co sądzicie o Qidi Q1 Pro? Jutro kończy się promocja dla 'Early Birds'.

Z jednej strony chwalą jakość druku, większe pole robocze niż 220x220, w miarę czysty klipper.

Z drugiej dużo niedoróbek, wieszak na filament się giba na wszystkie strony, dzyndzel do czyszczenia dyszy też,
mechanizm napinania pasków też podobno działa źle itd.

O grzałce komory nie wspominam...
  • 6
@lubaluft to wszystko pierdoły, u siebie mam faktycznie prawie luźne paski, ale nawet mi się jeszcze nie chciało zrobić podstawowego automatycznego napinania. Drukuje wszystko elegancko, mam już ją z dwa tygodnie i jak na razie ani jednego nieudanego wydruku. Stół mam dość krzywy, muszę go kiedyś ręcznie wypoziomować ale na razie mi się nie chce bo i tak wszystko wychodzi dobrze.
  • 0
@wizu: Kurcze kusi, w tej cenie to alternatywy to Flashforge Adventurer 5M Pro, z wymiennymi dyszami za 150 zł i Creality K1C.

Design K1C bardziej do mnie przemawia, ale to Creality.
@matiJ ja też, miałem brać p1s combo, ale qidi wygrało ceną i wyposażeniem. Jeśli będę chciał drukować w kolorze to dokupię a1 mini combo.
Trochę obawiałem się zakupu od razu po premierze i nawet byłem zadowolony ze wyślą mi dopiero w maju, liczyłem na już poprawioną wersję, a tu niespodzianka, wysłali od razu. Na szczęście jest dobrze, jestem z niej zadowolony.
@lubaluft też zastanawiałem się nad ff, ale małe pole robocze mnie odrzucało, podobne miałem w starej drukarce. No i tylko jeden silnik na osi z :/