Wpis z mikrobloga

Ma ktoś konto w #aliorbank i telefon #xiaomi lub #redmi z funkcją klonowania aplikacji i może sprawdzić czy działa wam klon apki tego banku?

W sumie konta nawet nie trzeba mieć tylko potrzebuję sprawdzić czy każdemu automatycznie zamyka klona po sekundzie lub dwóch od włączenia.

Czyżby te mondzioły zablokowały taką możliwość? Trochę to słabe, bo każdy inny bank nie ma z tym problemu.

Od lat płaciłem rachunki i robiłem przelewy za starszych członków rodziny, a teraz dla konta babci musiałem specjalnie instalować apkę jej banku na jakimś telefonie z szuflady ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#android
Tytanowy_Lucjan - Ma ktoś konto w #aliorbank i telefon #xiaomi lub #redmi z funkcją k...

źródło: ad360cf9f7034f7aabe80513b2b8a2cf

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
@noniewiem Hmmm... Co jest prostsze? Podpisywanie z kilkoma osobami papierów i latanie z nimi po bankach kiedy te mają słabe godziny otwarcia czy po prostu dodanie sobie apki w parę minut bez wychodzenia z domu? ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@Tytanowy_Lucjan ja wiem czy słabe, raczej standardowe 9-17 (w czwartki wyjątkowo 11-17) - jak zależy Ci na czasie to możesz się umówić do oddziału przez Booksy na konkretną godzinę. A co do klonowania aplikacji (w szczególności dotyczącej finansów). Aktualnie jest tyle oszustów, którzy nakłaniają np. do instalowania na telefonie anydeska.. Dobrze, że te „mondzioły” to blokują
  • Odpowiedz
@noniewiem Dziękuję za tę garść niepotrzebnych mi informacji, ale jak nie masz ochoty testować to po co piszesz? Ja mam swój rozum i potrafię zadbać o swoje bezpieczeństwo. Niepotrzebne mi prowadzenie za rączkę przez banki.
A jak ktoś jest takim nieogarem, że i tak poda ruskowi kod aktywacji przez telefon kiedy powtarzają chyba z 6 razy podczas połączenia, żeby tego nie robić to żadne zabezpieczenia mu nie pomogą ¯\(ツ)/¯

Zaś godzina między
  • Odpowiedz
@Tytanowy_Lucjan oszuści mają takie sposoby socjotechniczne podczas rozmów, że czasem nie trzeba być nieogarem, żeby głupotę zrobić. Tak samo jak ktoś ma stłuczkę autem. Gdzieś się zamyślisz, chwila nieuwagi i nieszczęście gotowe. Ja wiem, że fajnie by było wszystko online załatwić, ale czuję że jeszcze ze dwie pandemie i będzie można. I tak przez tego covida była cyfrowa rewolucja w niemalże wszystkich instytucjach. Może i garść niepotrzebnych informacji, ale starałem się coś
  • Odpowiedz