Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Jak dogonić kogokolwiek z mieszkaniem na studia? Znajomy dostał i przecież teraz przy nowym kredycie musiałbym zarabiać z 4-5 k więcej żeby być na tym samym poziomie a i tak nic własnego.

On już może wydawać całość na siebie, zbierać na kolejne mieszkanie …. #zalezie #nieruchomosci #przegryw



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: mkarweta
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 12
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: Dogonić by się pewnie dało. Dla mnie to zbyt drogi biznes. Dorobiłbym się, a potem co? Mam zostawić gówniakowi? Tylko dlatego, że go zrobiłem? Prędzej na KK wszystko przepiszę.
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: nie da się, będziesz już zawsze o ten plus minus milion do tyłu i nigdy nie nadrobisz różnicy. Możesz za to wziąć kredyt i żyć jak robak do końca swoich dni żeby swojemu dziecku sprezentować mieszkanie i on dopiero będzie miał życie jakie ty nie miałeś. Smutne, ale prawdziwe.
  • Odpowiedz
@Stulejman_Beznadziejny Dziecko OPa dostanie mieszkanie, a dzieci znajomego OPa będą w tym samym czasie miały już ze dwa mieszkania. W dzieciństwie będą chodzić na zajęcia dodatkowe i podróżować, bo ich rodzice nie będą płacić miniratki. Przełoży się to na większy kapitał społeczno-kulturowy, dzięki czemu dzieci będą mieć większą szansę na sukces.
I tak dalej.
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: nie masz takiej potrzeby żeby kogos gonić. Możesz za to narzekać na swoich przodków ze niczego się nie dorobili. Bo ja szczerze nie wiem co trzeba było robić w latach 1990 - 2017 żeby nie kupić mieszkania (ofc będąc wtedy na rynku pracy).
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: lecisz z programem mieszkanie na start, dla singla jest tak że do 200k jest doplata a resztę której brakuje bierzesz po rynkowych stopach zawsze taniej niż normalny kredyt.

po moich obserwacjach jest tak że Ci co dostali chatę przeważnie nie pną się w górę z zarobkami/ w strukturach firm, bo nie maja żadnej motywacji bo wszystko już jest.
  • Odpowiedz