Wpis z mikrobloga

@madl: 40% to na małych metrażach w nowym budownictwie jest już dawno. Janusze wciskały to co chodziło niedawno za 350-400k pod sufit limitu BK2.
  • Odpowiedz
@madl: brałem hipotekę w grudniu 2021 z ceną ok 12.5k za metr na rynku pierwotnym, na dzień dzisiejszy w bloku obok (dopiero co oddany do użytku) ceny zaczynają się od 20.5k za metr, więc masz wzrost o ponad 60% NA TEJ SAMEJ ULICY w ciągu 2.5 roku.
  • Odpowiedz
@Flowerboy: ostatnio sprawdzałem w swoim rodzinnym Tarnowie. Umieralnia w #!$%@?, nikt tam nie chce mieszkać. Pracy nie ma. Jedno z najszybciej wymierających miast w Polsce. Cena m2 w bloku w takim stanie że wolałbym goly beton bo będzie mniej wyjebywania śmieci? 7k+ XD W nowym budownictwie (i to wcale nie tak blisko centru podjeżdża pod 8-10k, plac teraz a inwestycja może gotowa za 3 lata XD wynajmy 2k a mediana zarobków
  • Odpowiedz
Nawet na zapomnianych przez boga powiatach ceny wywaliło do 7-10 tys za metr.


@Flowerboy: kto to kupuje, chyba tylko warszqawiacy wkoorwiają miejscowych, bo ci ciułają z minimalnej krajowej, którą cudem tu dostają na 3 zmiany robiąc.
  • Odpowiedz
@Flowerboy: ale dodaj jeszcze drugie zdanie jego #!$%@?, że spadają, "bo wojna", w sensie niepewność itd.
nawet w mojej rodzinnej wsi są ciągłe wzrosty, wiec ja nie wiem gdzie te spadki, chyba za jakaś rozsypującą się chałupę pod ruską granicą, ale nie dlatego, ze "bojem się ruskich", a po prostu chałupa nadaje się tylko do zaorania, a wokół nic nie ma.
  • Odpowiedz
@noway321: @Flowerboy racja. Widziałem kawalerkę 25.5m2 3km od centrum powiatowego 60k, mieszkancow za 200k. Cooo?
W tej okolicy lokal niezgodny z prawem budowlanym, ale był 4 lata najtańszy nabyłem za 99k za 21m2 co wydawało mi się kwota astronomiczną
  • Odpowiedz