Wpis z mikrobloga

Człowiek potrafi być dla siebie katem i ofiarą. Skakać między tymi rolami, które pałają do siebie nanawiścią. I bywa, że inne roli (innego siebie) nie można stworzyć, a tylko zabić te dwie pozstałe - wykrwawiające człowieka i tym sam samego człowieka.

Ciągle szarpię się z tym dualizmami wewnętrznymi. Tymi mnogościami skrajnych postaw. Jest we mnie starzec, który w fotelu rozpatruje całą przeszłość. Trwam w tej przeszłości, bo nie widzę żadnej przyszłości prócz śmierci, która kiedyś przyjdzie i którą być może sam wybiorę. Jestem też chłopcem, myślącym, że czeka go coś wielkiego. Potrafię czuć empatię. Potrafię też pragnąć cierpienia innych. Gdy się cierpi to istnieje taka wewnętrzna chęć, by inni też cierpieli, by zrozumieli na własnej skórze jak nie jest Ci łatwo.

To wszystko jest jak prądy zimnego i ciepłego powietrza tworzące huragan, który przemierza cały Twój wewnętrzny świat niszcząc kolejne jego struktury i rzuca Tobą o te rozsypujące elementy. Czuję się jak Dorotka z Czarnoksiężnika z Krainy Oz, tylko że ja tkwię w tej Krainie Oz i chciałbym, by ten huragan wyrzucił mnie do Kansas - jakiegoś realnego świata. Ale on może mnie nigdy wyrzucić tylko skręcić mi kark - może zniszczy moją rzeczywistość, iż stanę na tym jałowym pustkowiu i pozostanie mi tylko #samobojstwo

#neet
HieronimJosifBruegel - Człowiek potrafi być dla siebie katem i ofiarą. Skakać między ...

źródło: image-asset

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
@Hieronim_Josif_Bruegel: rel w #!$%@?. kiedyś myślałem że mam bipolara ii bo w tych złych momentach czułem się dokładnie tak jak opisujesz, a z drugiej strony pojawiały się momenty ulgi. teraz już wiem że to ptsd i realny świat serio jest tam za zasłoną chorej/zranionej percepcji
  • Odpowiedz