Wpis z mikrobloga

Nigdy nie sądziłem, że z moich ust padna takie słowa, ale...

K*RWA, KONFA MIAŁA RACJĘ CO DO TUSKA.

Niestety, jako jedyni od początku są przeciwko dopłatom do kredytów i pompowania w ten sposób cen i portfeli deweloperów.

Piszę to jako niedawny zagorzały zwolennik KO.

Niestety, jako że ze wszystkich 100 konkretów wprowadzili akurat ten najbardziej szkodliwy i dyskryminujący, mój fanatyzm ostygł niczym herbata po godzinie na mrozie.
Wszystko inne bym im wybaczył i wybaczałem, ale nie to.

#bekazlewactwa
#bekaztuska
#4konserwy
#polityka
  • 18
  • Odpowiedz
  • 0
@Fingolfin89: a jak się okaże, że państwo buduje drożej niż deweloperzy to co nadal będziemy przepłacać żeby tylko zrobić na złość tym przebrzydłym deweloperom którzy są źródłem wszelkiego zła?


@zapomnialemhaslo: tępa komuna poradziła sobie z budownictwem socjalnym. to czemu my mamy sobie nie poradzić?
  • Odpowiedz
@Fingolfin89: bo zwykle w takich przypadkach prywaciarze robią lepiej i taniej niż państwo

jedynym powodem jaki widzę żeby państwo się za to brało to jakaś wielka obraza na to, że prywaciarze śmią zarabiać na prowadzeniu działalności gospodarczej
  • Odpowiedz
  • 0
jedynym powodem jaki widzę żeby państwo się za to brało to jakaś wielka obraza na to, że prywaciarze śmią zarabiać na prowadzeniu działalności gospodarczej


@zapomnialemhaslo: jak dla mnie prywaciarze to mogą mieć i 10K zysku z jednego metra mieszkania.
Problem zaczyna się, że te rekordowe zyski podbija im jeszcze państwo.
A rolą państwo nie jest nabijanie kabzy tym, to tej kabzy i tak mają w opów.
  • Odpowiedz
@Fingolfin89: jeżeli państwo coś finansuje obywatelom to będą na tym korzystać prywatne podmioty które dostarczają dane usługi
nie da się tego przeskoczyć, a wizja państwa które nic nie rozdaje obywatelom jakoś nieszczególnie przypada do gustu Polakom

nawet na twoim pomyśle państwowego dewelopera zarabiać będą hurtownie materiałów
  • Odpowiedz