Wpis z mikrobloga

Jak mnie wkurza to obrzucanie błotem Hołowni za to że sejm w tej kadencji jeszcze nie zajął się aborcją.

Zero refleksji na temat tego, kto rezyduje w pałacu. Przecież nieważne co zrobi sejm, to i tak żadnej zmiany nie będzie jeszcze przez rok dopóki dudu jest prezydentem i ma prawo weta. Według nich marszałek jest odpowiedzialny w 100% za sytuację prawną kobiet. To był najważniejszy postulat, a NADAL się tym nie zajęli! Aborcja NOW! Debata - nigdy w życiu. Hołownia zawiódł kobiety!

Już pal sześć te aktywistki, ale te głupoty powielają dziennikarki zawodowo zajmujące się polityką sejmową... Załamka.

#polityka #bekazlewactwa #aborcja #sejm #holownia
Amatorro - Jak mnie wkurza to obrzucanie błotem Hołowni za to że sejm w tej kadencji ...

źródło: 2024-04-10_14h36_33

Pobierz
  • 17
@Amatorro bo daje projekt do głosowania, albo nie. Boi się, że PSL uwali projekty i przez to poleci mu w sondażach? No sorry takich koalicjantów se dobrał.
Duda zawetuje, ale to na nim skupi się hejt obywateli. Hołownia by na tym wygrał, bo by pokazał, że za rok, jak już zmieni się rezydent pałacu, to on by ustawę podpisał i to mu może kupić parę głosów. nie oszukujmy się, na pozyskanie pisowskiego
  • 1
Ja jestem zdania, że w tym temacie powinno być jednak referendum.


@Heisenbird: Zgadzam się. Dodatkowo jeżeli przyjąć ważność decyzji TK w sprawie aborcji, jest to jedyna opcja na zmianę stanu prawnego w przewidywalnej przyszłości, bo referendum konstytucyjne jest wiążące nawet przy małej frekwencji.
@Amatorro: lewica za #!$%@? nie potrafi zrozumieć że w polskim konserwatywnym społeczeństwie najwieksze ustępstwo w kwestii aborcji na jakie mogą aktualnie liczyć to powrót do kompromisu.

Zeby coś bardziej drgnęło w lewa stronę, musi minąć jeszcze kilka dekad, pokolenia które mają teraz 60-80 lat muszą dokończyć żywota.

Bo w tej sytuacji jaką mamy, im więcej lewica będzie "wojować" światopoglądowo, tym większe szanse na to że pisiory z jakąś konserwatywną przybudówką stworzą
Duda zawetuje, ale to na nim skupi się hejt obywateli. Hołownia by na tym wygrał, bo by pokazał, że za rok, jak już zmieni się rezydent pałacu, to on by ustawę podpisał i to mu może kupić parę głosów.


@PanPeno: oto właśnie chodzi. Lewica była gotowa głosować przeciw wszystkim innym ustawom żeby pod wybory pokazać, że nie cofnie się nawet o krok i króliczka gonić, a nie złapać. Jeśli komuś zależy
i co referendum zobowiązuje Dudę do podpisania ustawy?XD


@PanPeno: ja nie mówię, że daje pewność. Mówię, że daje szanse, że zadziała, a nie będzie poświęcony na ołtarzu "patrzcie jak walczym, hejtujcie Dudę, nic się nie zmieniło". Główny argument Dudy to "na mnie głosowało 10mln Polaków więc jestem reprezentatem tych ludzi więc i narodu" - z takim argumentum Ad Pawium można dyskutować dając mu 12-15mln głosów przeciw w referendum.

lewica się cofnęła