Wpis z mikrobloga

Po 2 tygodniach leczenia metronidazolem i xifaxanem na SIBO i tygodniu low-fodmapa z berberyną i olejkiem oregano czuję się jak gówno, wstaje 3x w nocy do kibla, ten stolec to jakiś taki prozapalny mi się wydaje, jestem osłabiony. Ktoś wie co się dzieje, że jest gorzej po niż przed?
#ibs #sibo #medycyna #zdrowie #pytaniedoeksperta
  • 14
  • Odpowiedz
  • 0
@n3sta: nie, to nie to, miałbym gorączkę i by to nie trwało parę dni, mam wrażenie że mikrobiom został jeszcze bardziej #!$%@?
  • Odpowiedz
  • 0
@LezliNilsen: Wczoraj śniadanie, ok 10: jajecznica ze szczypiorkiem, chleb bezglutenowy, obiad 14: wołowina, ziemniaki, jakieś warzywa lowfodmap, kolacja 19: kurczak, ziemniaki, warzywa lowfodmap. Do obiadu swansow berberyna, po kolacji 2x olejek z oregano. Spać poszedłem ok 22:30, potem wstałem do kibla ok 24, 2 i 5 z powodu dyskomfortu/bólu brzucha
  • Odpowiedz
@gzypis: Moim zdaniem to za mocno masakrujesz sobie ten mikrobiom i nie wiadomo co jeszcze w jelitach... Aż 4 środki na raz?

Ja bym na twoim miejscu odpuścił tą berberynę i oregano, albo przynajmniej samo oregano. Okazuje się, że olejek z oregano to jest dosyć mocna rzecz. Sam brałem przez 2 tygodnie właśnie ten od Swansona (150mg w kapsułce) i miałem zamiar to robić przez 4 tygodnie, ale skutki uboczne po
  • Odpowiedz