Wpis z mikrobloga

#ukraina

Gdy Mireczek @mindy-moo napisał jak propagandyści opisują temat zniszczenia ukraińskiej elektrowni, to #!$%@? nie uwierzyłem i poprosiłem o link.

Oni naprawdę to napisali:

Głównym paliwem jest węgiel, wspomagany mazutem i w niewielkim stopniu gazem. Eksperci są zdania, że na miejscu zniszczonej starej elektrowni może powstać potężny obiekt OZE.


Eksperci są zdania, że w Hiroszimie i Nagasaki mogą powstać wielkie, nowoczesne (i ekologiczne!) miasta. Na miejscu starego, brudnego, biednego, stfu... śmierdzącego miasta...

Ale to też jest dobre:

Elektrownia miała moc 1.8 GW... na ratunek przybywają:

Ponadto, aby jeszcze bardziej wzmocnić ukraińską infrastrukturę energetyczną, Bruksela wysłała 10 potężnych generatorów z własnych rezerw strategicznych rescEU o łącznej wartości 3,57 mln euro. Każdy z tych generatorów o mocy 1 MW jest w stanie zasilić średniej wielkości szpital w sytuacji awaryjnej.


JESZCZE BARDZIEJ WZMOCNIĆ INFRASTRUKTURĘ ENERGETYCZNĄ WYSŁANO 10 POTĘŻNYCH GENERATORÓW! I TO Z WŁASNYCH REZERW! I to o KOSMICZNEJ wartości 3,57 mln. euro XD.

Dla kogo są te bzdury? Przecież nie każdy interesuje się wojną... nie każdy musi wiedzieć ile to jest 1.8 gw. Nie każdy wie ile kosztuje wybudowanie nowej elektrowni i ile czasu to trwa (w PL. blok na Jaworznie 910 mw. budowano 10 lat za ponad 6.5 mld. zł xD).

Przecież osoba, która jest poza tymi tematami dowie się, że no Rosja coś tam zniszczyła, ale w sumie to dobrze... bo było stare i #!$%@?... a nowe generatory i to za 3.57 mln. euro już są więc gitara.

A następnie ci sami propagandyści smrodzą, że Polacy nie chcą dalej pomagać. No jak mają chcieć, skoro jest tak dobrze xD
  • 4
  • Odpowiedz
@Thorrand: Niestety, jest to głębszy problem z mediami głównego nurtu, które są po prostu #!$%@? i kompletnie nierzetelne. W żadnej kwestii nie można na nich polegać, a przy bardziej skomplikowanych sprawach jak wojna na Ukrainie, gdzie dodatkowo jesteśmy zalewani fałszywymi i propagandowymi materiałami z różnych stron to jest kompletna porażka. Praktycznie każdy bardziej techniczny materiał np. o wojskowości to kompletne brednie. Nic z tym nie zrobisz, trzeba po prostu nalegać by
  • Odpowiedz
  • 1
@BezzZnaczenia:

Wiem o co Ci chodzi. Gdy dziennikarzynie każą zrobić artykuł o uznanym fizyku, który napisał jakąś prackę... i kazali mu ją przełożyć na zjadliwy i klikany język xD

Ale tutaj mamy coś innego. Celową propagandę. Świadome, parszywe manipulowanie ludźmi. Tylko po co? Dlaczego? :D Dla kogo to jest robione / pod kogo?

No mogę sobie wyobrazić, że Putin byłby zadowolony z takich artykułów. Przecież skoro jest dobrze... a jest, bo
  • Odpowiedz
Warto dodać, że artykuł jest na stronie RP.PL czyli Rzeczpospolita. Rzekomo "szacowna" prasa. Zauważyłem też, że mocno chwalą aktualną władzę - zero krytyki. Moim zdaniem od paru lat regularnie schodzą na psy, artykuły mają masę błędów. W sprawie Ukrainy też obiektywność jak na powyższym obrazku.

W temacie OZE, to nie wiem co mogą tam postawić, elektrownię na drewno? Bo w przypadku OZE to wymagałoby postawienia 1800 wiatraków i zapewnienie jeszcze im wiatru.
  • Odpowiedz