Wpis z mikrobloga

Słuchajcie składam gamingowego kompa z RTX 4090 do grania w 4K i zastanawiam się czy połączenie go z i7 14700KF jest dobrym rozwiązaniem. Jestem trochę intelowym chłopcem, ale tak na logikę - czy nie lepszym wyborem faktycznie byłby 7800x3d? Z uwagi na to, że na Z790 już żadne nowe procesory nie wyjdą, a na platformie AMD tak.
#pcmasterrace #komputery #nvidia #intel #amd
  • 13
  • Odpowiedz
czy nie lepszym wyborem faktycznie byłby 7800x3d? Z uwagi na to, że na Z790 już żadne nowe procesory nie wyjdą, a na platformie AMD tak.


@JonasKahnwald: wszystko w temacie, wątek do zamknięcia. Bier tego Ryżena i się nawet nie zastanawiaj.
  • Odpowiedz
jakieś fajne AIO

@JonasKahnwald: bym zapodał Fractal Torrenta (super chłodzenie GPU, a u ciebie się przyda) i dobre chłodzenie powietrzem (ja używam Thermalright True Spirit 140 Power), ale jakaś Noctua 15 też by siadła. Ciszej, mniej rzeczy do #!$%@?, ogólnie same plusy.
  • Odpowiedz
Realistycznie AiO jest przydatne jeśli mieszkasz gdzieś gdzie jest duża wilgotność i temperatura (albo masz kręconego intela


@ReeceWithouterpoon: a i tak noctua go wciąga kulturą pracy i temperaturami. Prostota i elegancja w gratisie.
  • Odpowiedz
@RobinSchudl: sorry, z automatu uznałem że ktoś używający sformułowania "Intelowy chłopiec" nie wie jak zbudować custom loopa a moja wypowiedź była skrótem myślowym ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@ReeceWithouterpoon ...albo jak masz #!$%@? na punkcie temperatur/ciszy ( ͡º ͜ʖ͡º) Są ludzie (np. ja) którzy bardzo chętnie w imię paru stopni/decybeli różnicy wpakują się w choćby i najdroższe AiO. I, tak długo jak to
  • Odpowiedz
@purrminator: ja tam jestem wrażliwy na dźwięk a przy scythe mugen (z wentylem z tyłu który się kręci w idlu na 700 a w stresie idzie 1000rpm) śpię. A to nawet nie jest topowe chłodzenie, do AMD nie ma co przesadzać, zwłaszcza jak się ma coś co nawet 100W nie bierze. Ważne dobrze śmigła dobrać.
  • Odpowiedz