Wpis z mikrobloga

Wysłałem przez firmę pośrednicząca w usługach kurierskich paczkę zwrtoną z biżuterią (kolczyki) (pierwotnie nadaną przez Inpost, natomiast zwrot firma nadała przez Fedex). Przesyłka była ubezpieczona standardowo na 1000zł. Przesyłka została zgubiona przez kuriera i od dwóch miesięcy walczę żeby dostać odszkodowanie. Dzisiaj dostałem informację, że odszkodowanie nie zostanie wypłacone, gdyż teoretycznie w ogóle nie powinni takiej przesyłki przyjąć.

Czy w jakikolwiek sposób można wyegzekwować odszkodowanie chociażby w wysokości ubezpieczenia (bo nawet nie liczę już na zwrot całej kwoty)...

#ubezpieczenia #prawo #kurier
  • 5
  • Odpowiedz
zwrot firma nadała przez Fedex


@wtftwtfwtf: jeśli zlecenie wydała firma, od której kupiłeś kolczyki to oni są uprawnieni do uzyskania odszkodowania, nie Ty.
Ciebie sprawa nie powinna dotyczyć, powinieneś dostać zwrot normalnie, a oni niech tam sobie dochodzą roszczeń od Fedexa.
  • Odpowiedz
@wtftwtfwtf:
Będzie ciężko cokolwiek odzyskać, jak to był towar, którego nie wolno było wysyłać.
Napisz do UKE, bo zapewne przeszedłeś już całą ścieżkę reklamacyjną u przewoźnika (reklamacja i odwołanie). UOKiK nie ma kompetencji do interwencji w przypadku firm pocztowych i kurierskich (Fedex jest operatorem pocztowym).
Tutaj jednak raczej zostaje sąd.
  • Odpowiedz
@wtftwtfwtf: Po pierwsze, nie walczysz z przewoźnikiem, tylko z pośrednikiem, bo to z nim zawarłeś umowę. I teraz wszystko zależy od kilku rzeczy: 1) czy regulamin pośrednika przewidywał zakaz nadawania biżuterii, 2) czy zostałeś o tym odpowiednio poinformowany, 3) czy może przewidywał, ale stawiał dodatkowe wymagania. Bez takiej wiedzy nie da się nic stwierdzić.
  • Odpowiedz
  • 0
@OrzechowyDzem: tak wiem, firma pośrednicząca w usługach kurierskich jest stroną dla kuriera i to przez nich wszystko jest załatwiane, natomiast w rzeczywistości wyglądało to tak, że praktycznie co tydzień trzeba było do nich dzwonić, by się dowiedzieć jaki jest status postępowania w tej sprawie. Fedex przekazał sprawę swojemu ubezpieczycielowi czyli Warta, a Warta stwierdziła że należy mi się figa z makiem to biżuteria. Zastanawiam się czy nie użyć tutaj myku z
  • Odpowiedz