Wpis z mikrobloga

@marasgruszka: chciałem napisać że ceną ale nie jestem #!$%@? więc daruje sobie komentarz.
Nie mam pojęcia czym się różnią, ale patrzyłbym na markę i oceny na necie jak się nie znam na temacie i brałbym ten który jest polecany. Jak oba są to brałbym tańszy.
  • Odpowiedz
@marasgruszka repeatery mają to do siebie, że słabo realizują roaming pomiędzy urządzeniami. Tzn urządzenia będą połączone albo z jednym albo z drugim, bez płynnych przejść pomiedzy

Zamontuj sobie mesh TP-Link Deco i zapomnij że istnieje, polecam
  • Odpowiedz
że słabo realizują roaming pomiędzy urządzeniami


@blisko_kebab: Za roaming odpowiedzialny jest protokół 802.11r/k/v i o przełączaniu głównie decyduje klient a nie AP ale jeśli klient i AP wspierają te protokoły autoryzacja przebiega znacznie szybciej. "Mesh" to bełkot marketingowy producentów i nic takiego w sieciach bezprzewodowych nie istnieje.
  • Odpowiedz
Czym różnią się repeatery za 50 i 300zł?


@marasgruszka: tak po prawdzie jedne i drugie są gównem.

Chcę używać w 2-pokojowym mieszkaniu z grubą ścianą


@marasgruszka: jedną? To zacznij od doboru kanału nie zagłuszanego przez inne urządzenia, jedna ściana to nie jest przeszkoda nie do pokonania, chyba, że mieszkasz w bunkrze z półmetrowymi ścianami z żelbetu. Może postaw router w innym miejscu. Nie wspomagaj się protezą, która się sprowadza do
  • Odpowiedz
tylko pokrycie gówniane xD


@blisko_kebab: Teraz mają sterowniki Qualcomma a nie własne gówniane. Mój hAP ac2 w końcu jest "okej", a ax3 pewnie sprawuje się jeszcze lepiej.

Jak masz coś na ARMie, np. hAP ac2/hAP ac3, to poczytaj o paczce wifi-qcom jeżeli jesteś na >v7.13 i dalej masz paczkę wireless.
  • Odpowiedz