Wpis z mikrobloga

Czy Twoim zdaniem kobiety jako obywatelki posiadające pełnię praw obywatelskich na równi z mężczyznami powinny tak jak mężczyźni być powoływane do wojska w wypadku wybuchu wojny i mieć zakaz opuszczania kraju?
A może tak, ale przymus powinien dotyczyć tylko tych, które nie sprawują opieki nad dzieckiem/dziećmi?
(w tym pytaniu nie biorę pod uwagę opcji, w której to nikt nie jest zobowiązany do obrony ojczyzny i sam o tym decyduje czy chce. Biorę tutaj pod uwagę przykład Ukrainy, gdzie mężczyźni mają zakaz opuszczania kraju i w każdej chwili mogą zostać wysłani na front, a kobiety mogą swobodnie wyjeżdżać z kraju i nie są pod przymusem wysyłane na wojnę). Czy więc kobiety powinny mieć obowiązek obrony ojczyzny tak jak mężczyźni, skoro mają takie same prawa i możliwość decydowania o państwie?

#logikarozowychpaskow #logikaniebieskichpaskow #niebieskiepaski #rozowepaski #wojsko #wojna #polityka #zycie #feminizm #lewica #prawica

Pytanie jak wyżej

  • Jestem niebieski - tak, powinny 53.3% (32)
  • Jestem niebieski - nie 10.0% (6)
  • Jestem niebieski-tak,ale tylko bezdzietne 33.3% (20)
  • Jestem różowa - tak, powinny 1.7% (1)
  • Jestem różowa - nie 1.7% (1)
  • Jestem różowa-tak,ale tylko bezdzietne 0% (0)

Oddanych głosów: 60

  • 8
@siemanko0 Nie powinny. Chce mieć obok siebie w okopach pewnych ludzi, a nie jakieś amatorki. Kobiety do wychowania dzieci, kuchni oraz produkcji wojennej.