Wpis z mikrobloga

#bekaztransa
#prawojazdy
Pokłóciłem się z instruktorem dziś z powodu przejścia dla pieszych. Ja jechałem solówką tak jak ta czarna skoda po lewej stronie. Gdy już byłem praktycznie na pasach, miałem może jeszcze jakieś 5 do 6 metrów, z mojej lewej strony na pasy (czyli na zdjęciu które dodałem on wchodzi z prawej) wszedł pieszy. Pasy są rozdzielone wysepką, więc nie mam obowiązku się zatrzymywać. Tym bardziej że ja jechałem z prędkością około 35 na godzinę, a pieszy dopiero wlazł na pasy. Do wysepki jeszcze miał kawał drogi i spokojnie bym przejechał zanim on doszedł by do wysepki. Niestety instruktor miał inne zdanie na ten temat, i wyhamował mi auto do zera i mnie #!$%@?ł. Trochę się posprzeczaliśmy i instruktor niby przyznał mi rację, ale stwierdził ze to jest zły nawyk że się nie zatrzymałem przed przejściem, i egzaminator moze uznac to za wymuszenie i mogę przez to oblać egzamin. Kto tu ma rację według was ? Na jakiej podstawie egzaminator moze mnie oblać, skoro nie wymusiłem pierwszeństwa na pieszym.
Sppiorek - #bekaztransa
#prawojazdy 
Pokłóciłem się z instruktorem dziś z powodu prze...

źródło: Messenger_creation_1381b7a6-1e9d-460b-9340-4e61d1484690

Pobierz
  • 15
  • Odpowiedz
Na jakiej podstawie egzaminator moze mnie oblać, skoro nie wymusiłem pierwszeństwa na pieszym.


@Sppiorek: jego własne widzimisię, jak nie pasuje, to się odwołuj i jedyne co dostaniesz w razie pozytywnego rozpatrzenia, to dodatkowy termin egzaminu, gdzie egzaminator pewnie będzie wiedzieć, że jesteś problematyczny i poszuka Ci "specjalnej" trasy. Takie przykre realia.
  • Odpowiedz
  • 58
@Sppiorek: dla zasady. Po prostu do egzaminu zluzuj majty i słuchaj instruktora. Na egzaminie ujki potrafią oblać za to że ktoś Cię puszcza przy wyjeździe z drogi podporządkowanej - wpisują wymuszenie pierwszeństwa, więc z pieszymi tym bardziej się pilnuj
  • Odpowiedz
  • 2
@moll: @goferek Przecież to jest #!$%@? xD a co jeśli zatrzymam się przed przejsciem dla pieszych, a egzaminator uzna to za nieuzasadnione zatrzymanie pojazdu ? No bo dlaczego się zatrzymuje, skoro mam pierwszeństwo.
Jeżdżę dobrze, nie najeżdżam na linie, nie łapie krawężników wszystko idzie super. Ale stresuje się tym, że właśnie będzie jakaś taka #!$%@? sytuacja i mnie #!$%@?ą xD
  • Odpowiedz
@Sppiorek: zasada jest taka, że lepiej się zatrzymać niż nie - masz być czujny jak ważka i momentami aż groteskowy (pamiętam jak instruktor mi mówił, że nie mam w lusterka zerkać kątem oka, tylko ostentacyjnie głowę obracać w ich kierunku, żeby nikt się nie dopiertolił, że nie używam). A jak widzisz taką sytuację, to specjalnie lekko zwolnij wcześniej, żebyś musiał się zatrzymać tak czy inaczej, bo pieszy już jedną nogą na
  • Odpowiedz
@Sppiorek koniec końców lepiej oblać niż nie wyrobić nawyku rozglądania się czy pieszy nie wyskoczy zza krzaka ze słuchawkami i telefonem, ale rozumiem frustrację
  • Odpowiedz
@Donald_Ma_tole to nie tak. Jest to jedno przejście z wyspą po środku i teoretycznie instruktor miał rację bo po zmianie przepisów dotyczących pieszych on cały czas znajduje się na przejściu i gdy zatrzyma się egzaminator może potraktować to jako wymuszenie. O dwóch przejściach mówimy wtedy jeśli na Twoim pasie ruchu masz znaki oznaczające przejście po prawej i lewej stronie jezdni która się poruszasz, dalej jest wyspa i na drugim pasie znów dwa
  • Odpowiedz
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@Sppiorek: dla zasady. Po prostu do egzaminu zluzuj majty i słuchaj instruktora. Na egzaminie ujki potrafią oblać za to że ktoś Cię puszcza przy wyjeździe z drogi podporządkowanej - wpisują wymuszenie pierwszeństwa, więc z pieszymi tym bardziej się pilnuj


@moll: Mialem dokladnie taka sytuacje. Na wyjezdzie ze stacji benzynowej wjezdzalo sie na pas wlaczania, ktory dopiero laczyl sie z normalnym pasem. Teren zabudowany, ruch zageszczony, ale posuwa sie do przodu.
  • Odpowiedz
@Sppiorek: Luźna guma. Miałem taką sytuację na egzaminie i egzaminator zwrócił mi uwagę, że powinienem jechać. Tylko że ja się zatrzymałem, może powiedziałby co innego gdybym przejechał ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
to nie tak. Jest to jedno przejście z wyspą po środku i teoretycznie instruktor miał rację bo po zmianie przepisów dotyczących pieszych on cały czas znajduje się na przejściu


@sadowiak: nie, to są dwa przejścia.
  • Odpowiedz