Wpis z mikrobloga

Jakbyście mieli kupić dom z rynku wtórnego, to z waszego doświadczenia do ilu lat maksymalnie powinien mieć dom?

Ktoś ma jakieś doświadczenia z kupnem takiego domu?

Przyjmijmy domy z lat 2003-2012 powiedzmy. Nie mówmy o tych z lat 80-90' bo to już w ogóle był Meksyk i każdy budował z tego co akurat wyniósł z zakładu i na pozwoleniach za flaszkę bimbru.

Pytam oczywiście o kontekst remontowy, o problemy, które nie wyszły wam od razu, a dopiero po jakimś czasie. Czy żałujecie zakupu takiego domu i lepiej było budować nowy?

Jakiekolwiek informacje będą dla mnie wartością dodaną. Dzięki z góry.

#budownictwo #budowadomu #dom #remontujzwykopem #remont
  • 8
  • Odpowiedz
@LezliNilsen Dom z materiałów za flaszkę i z byle czego to lata 50 - 70, bo budowane w czasach dużej biedy.
Lata 80 - 90 to może i z materiałów za flaszkę, ale z porządnych materiałów i robione solidnie, bo dla siebie i na lata.
Tzw. kostka niejeden kataklizm przeżyła.
Nowsze domy, to już oszczędne materiały i dach czapeczka, którą potrafi zerwać większa wichura.
  • Odpowiedz
@LezliNilsen na lata 90 też bym patrzył. mój ojciec np zbudował wtedy dom z cegły, z dużą ilością ocieplenia, ściany mega grube i z piwnica pod całym domem. teraz budowa w takim standardzie kosztowałaby mase kasy. od tego czasu zmienione były okna, ale dodatkowo wielkich zadnych remontów tam nie bylo.
  • Odpowiedz
@LezliNilsen: na każdy budynek trzeba patrzeć indywidualnie, ze swojego doświadczenia wiem, że lata 80-90 mają całkiem niezłe materiały np. bardzo często ściany dwuwarstwowe ale potrafi leżeć izolacja przeciwwilgociowa, Z kątami i pionami też bywa różnie bo za poziomicę robiła zwykle flaszka.
  • Odpowiedz
Dom z materiałów za flaszkę i z byle czego to lata 50 - 70, bo budowane w czasach dużej biedy.

Lata 80 - 90 to może i z materiałów za flaszkę, ale z porządnych materiałów i robione solidnie, bo dla siebie i na lata.

Tzw. kostka niejeden kataklizm przeżyła.


@epicentrum_chaosu: żebyś się nie zdziwił. Domy budowane w okresie PRL to jest dramat bo materiały w większości były dostępne poprzez kradzież. Mało
  • Odpowiedz
  • 0
@ksiak
Ad.1. nie ma domów po remoncie z lat 2005-2012 w tych rejonach, które mnie interesują. To są wciąż zbyt świeże domy żeby być po jakiejś generalce. Najczęściej wygląda to tak, że jak zostały zbudowane i wykończone tak są użytkowane po dziś dzień. Po odświeżeniach bardziej to są już domy z lat 90' a po generalce to lata 70-80'. Takie domy mnie nie interesują mimo wszystko.

Ad.2. biorę pod uwagę tylko z
  • Odpowiedz
Ad.2. biorę pod uwagę tylko z odpowiednim dociepleniem tak żeby nie dotykać grubszej budowlanki w ogóle


@LezliNilsen: paradoksalnie ocieplenie budynku to nie jest grubsza budowlanka. Grubsza budowlanka to kwestia dachu bym powiedział, stropy itp itd.

Tak czy inaczej, przemyśl to dobrze, bo dom chcesz kupić na dłuższy czas. Przy obecnych kwotach za zakup domu, kosztach remont oraz kosztach ogrzewania, chcesz kupić ciepły budynek. Tutaj można by się skupić na audycie energetycznym
  • Odpowiedz
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.