Wpis z mikrobloga

@Instrybutor_z_Orlenu obecna "lewica" to jest gówno, a nie lewica z czasów SLD. Leszek, Kwachu, Oleksy itd mieli nie po drodze z prawicowcami czy kościołem, ale nikt z nich nie szedł na otwartą wojnę, a gdy ważyły się losy wejścia do NATO i kolejki do UE, to potrafili schować animozje do kieszeni. Sorry, ale obecna lewica to nawet nie rozumie tego, że tak można, gdy gra się o wysokie stawki. Mimo, że mi
  • Odpowiedz
@PanAlbert:

To ile teraz musi KO rządzić, żeby już nie można było zwalać na PiS?


Przez ostatnie 8 lat wszystko było winą PO, więc długo ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@EmDeCe: piknik i polityka partyjna w wojsku to się dobrze ma od czasów Millera, jak studiowałem na AON-ie kilka ładnych lat temu, to on i jego czerwoni koledzy byli częstymi gośćmi
  • Odpowiedz
@masz_fajne_donice

@zimowyporanek: Pewnie te 350k komunistycznej armii by #!$%@?ło 150k obecnego wojska. Ale mogę się mylić.


350k to było w latach około 1950, przecież oni prawdopodobnie nie mieliby czym zniszczyć takiego Leopard 2. T-72 od frontu też zapewne nietykalny. Według mnie współczesne wojsko miałoby miażdżącą przewagę, ze względu na postęp technologiczny
  • Odpowiedz
@EmDeCe hmm, no jak oni rządzili to wojo było dopiero zwijane, fala wszędzie, wszystko teoretyczne, sprzęt i wszystko z czasów komuny i żadnych konkretnych planów restrukturyzacji, używanie sprzętu wojskowego jako taksówek czy eskorty. No, ale teraz miły starszy pan z ciętym językiem. Wspaniale.
  • Odpowiedz
@onionspirit: @EmDeCe Leszke wali tutaj populizm jakby przez ostatnie lata wojsko tylko pikniki robiło, a to bzdura bo wojsko cały czas jeździło na poligony i się szkoliło, a wypadki się zdarzają. Przykładowo chyba nie chcesz mi powiedzieć że żołnierz który zginął w Tatrach to był bambik? to był żołnierz z JW NIL więc mocno wyszkolony, dwóch zginęło od wybuchy trotylu kolejny wypadek - odpalasz fajerwerki może ci petarda wybuchnąć w ręku;
  • Odpowiedz
@EmDeCe 8 lat XDDD W wojsku mentalnie niewiele się zmieniło od komuny. Wojsko wyszło ćwiczyć po wielu latach picia kawy w koszarach i widać efekty. Ale faktem jest że w każdej armii w trakcie ćwiczeń są wypadki więc i u nas będą.
  • Odpowiedz
@EmDeCe: czyli w sumie co zawodowcy robią w robocie ogólnie, że jak przychodzi do jakichś precyzyjnych ćwiczeń, to dosłownie giną? Te ćwiczenia są tak fatalnie rozplanowane? Czy może aż za dobrze, ze skutki bywają niesymulowane? A może podczas służby wojskowej żołnierze zawodowi nie są przygotowywani do odbywania służby wojskowej? WTF?
  • Odpowiedz