Wpis z mikrobloga

JAK SOCIAL MEDIA WYMAZUJĄ HISTORIĘ

Skandal, szok i niedowierzanie. Facebook bezsensownie zaczął cenzurować treści... Muzeum Auschwitz, jednej z najważniejszych i najpoważniejszych instytyucji pamięci historycznej nie tylko w Polsce, ale i na świecie.
Posty, które służą jako hołd dla poszczególnych ofiar Auschwitz, zostały niesprawiedliwie namierzone przez system moderacji treści tej platformy, powołując się na absurdalne powody, takie jak "nagość i aktywność seksualna dorosłych", "zastraszanie i nękanie", "mowa nienawiści" i "podżeganie do przemocy".

O sprawie informuje samo Muzeum pisząc o "Algorytmicznym wymazywaniu historii przez Facebooka"

Ogólnie nie wiem, w jakim kierunku jako świat zmierzamy. Ostatnio załozyłem konto na TikToku i zostało usunięte gdy zacząłem wrzucać shorty z materiałami historycznymi, takie bez AH, bez zwłok, bez przemocy. System tagował je jako nienawiść wobec innych grup narodowościowych. Chcę zrobić jeszcze raz doświadczenie i sprawdzić jak ta chińska platforma będzie traktować materiały o totalitaryzmach XX wieku.

Wracając do skandalu z Muzeum Auschwitz, to na przykład post upamiętniający tragiczny los żydowskich dzieci z sierocińca w Izieu z 6 kwietnia został usunięty bez możliwości odwołania.

Uzasadnienie podane przez system Facebooka przedstawiło argument, że posty te przypominają treści naruszające Standardy Społeczności.

#cenzura #historia #polska #facebook #socialmedia #polityka #acta2 #ciekawostki #afera #wojna
Historia_Podcast - JAK SOCIAL MEDIA WYMAZUJĄ HISTORIĘ

Skandal, szok i niedowierzanie...

źródło: Cenzura

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz